نمایش مستندهایی درباره هنرمندان پیشکسوت تجسمی در جشنواره فجر

تهران- مستندهایی درباره هنرمندان پیشکسوت هنرهای تجسمی در بخش فیلم مستند چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به نمایش در می آید.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا از چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، بخش فیلم های مستند جشنواره تجسمی فجر با 41 فیلم ، هفتم تا یازدهم اسفندماه در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.
تعدادی از فیلم های بخش مستند جشنواره تجسمی فجر به معرفی زندگی و آثار هنرمندان شاخص هنرهای تجسمی می پردازد و فیلم هایی نیز زندگی هنرمندان شهرستانی را به تصویر می کشد.
ˈاتاق سفیدˈ به کارگردانی سیاوش مقدم، روایتگر زندگی و آثار حسین پرتوی عکاس انقلاب است و فیلم ˈاساتید نگارگر ایرانˈ به کارگردانی رسول بنی ابهری درباره محمد باقر آقامیری؛ هنرمند نگارگری در این بخش نمایش داده می شود.
براساس این گزارش، فیلم منوچهر طیاب به نام ˈپرواز بر فراز بال های خیالˈ درباره زنده یاد علی اکبر صنعتی و فیلم ˈتناولی به روایت تناولیˈ از به کارگردانی لیلا نقدی پری آثار دیگری است که به معرفی هنرمندان شاخص هنرهای تجسمی پرداخته اند و در این جشنواره نمایش داده می شود.
ˈدرخت بی سایهˈ(آقای پوستر) ساخته جمشید ابرازی درباره محمد علی حدت؛ تصویرگر 600 پوستر 27 سال سینمای ایران است و ˈزندگی در تصویرˈ به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی نیز روایتگر زندگی و آثار زنده یاد مرتضی ممیز است.
ˈعکس ناتمام؛ بهمن جلالیˈ ساخته تورج ربانی و عمید راشدی درباره عکاس زنده یاد بهمن جلالی و ˈهراس و پروازˈ به کارگردانی سحر سلحشور درباره زندگی و آثار محسن وزیری مقدم؛ نقاش و مجسمه ساز پیشکسوت در این جشنواره نمایش داده می شود.
ˈیادگار دوستˈ به کارگردانی تهمینه کاظمی درباره ضیاالدین امامی؛ هنرمند نقاش، ˈآرامش در سنگˈ به کارگردانی علیرضا دهقان درباره سید حسین پور رضوی؛ هنرمند خوشنویس، فیلم ˈاستاد محمود جوادی پورˈ به کارگردانی فرانک آرتا درباره جوادی پور؛ هنرمند نقاش، ˈرویاهای سنگیˈ درباره نادره حکیم الهی؛ مجسمه ساز به کارگردانی ویدا رضاخانی و کامبیز صالحی، فیلم ˈعاشقی بود که صبحگاه دیر به مسافرخانه آمده بودˈ به کارگردانی مجتبی اسپنانی درباره مرتضی نعمت اللهی؛ مجسمه ساز، ˈمن یک نشانه امˈ از میثم شاه بابایی درباره احمد نصراللهی؛ هنرمند نقاش و ˈنگار ماناˈ به کارگردانی مرتضی بالیده درباره آثار مهرداد صدری؛ مینیاتوریست دیگر آثاری است که به زندگی و آثار هنرمندان پرداخته است و در بخش فیلم مستند چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر نمایش داده می شود.
گفتنی است مراسم گشایش بخش فیلم مستند چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور هنرمندان و مسوولان ساعت 16 یکشنبه هفتم اسفند ماه در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.
فراهنگ**9173**9190**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال