شرکت آونگان اراک در آستانه تولید قرار گرفت

اراک- مدیر جدید کارخانه آونگان اراک گفت: این کارخانه بار دیگر در آستانه تولید قرار گرفته است و در آینده نزدیک با حضور مسوولان ارشد استان مرکزی راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، ˈنادر مظفریˈ عصر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز به کار شرکت آونگان اراک افزود: راه اندازی دوباره این شرکت به انتظار چند ساله مردم و کارکنان این کارخانه پایان می دهد.
وی ادامه داد: شرکت آونگان اراک به عنوان بزرگترین تولید کننده دکل های مخابراتی و انتقال نیرو در خاورمیانه به دلیل سوء مدیریت و تمکین نکردن کارکنان دچار مشکل شده بود.
مدیر جدید کارخانه آونگان اراک پرداخت یک ماه حقوق معوقه پرسنل را از پیش شرط های پذیرش تصدی این پست بیان و اضافه کرد: هم اکنون این شرکت با حدود 150 پرسنل مشغول به فعالیت است که امیدواریم در آینده نزدیک مشکلات پیش رو حل شود.
مظفری عنوان کرد: شرکت آونگان اراک برخی طرح های نیمه کاره داخلی و خارجی دارد که اتمام این طرح ها را در دستور کار خود قرار داده است.
وی به وجود برخی مطالبات کارکنان شاغل و بازنشسته شرکت آونگان اشاره کرد و گفت: امیدواریم دستگاه قضایی استان مرکزی با اختصاص زمانی ویژه جهت مشخص شدن میزان دقیق این مطالبات همکاری لازم را با این شرکت داشته باشد.
مدیر جدید کارخانه آونگان اراک اظهار کرد: هیاتی از سوی این شرکت برای مشخص شدن سریعتر مطالبات کارکنان و بازنشستگان مشخص شده است.
مظفری عنوان کرد: عمده بدهی شرکت آونگان اراک به بانک های سپه و صادرات بوده که با بهره آن حدود 40 میلیارد ریال برآورد شده است که به دلیل این بدهی هم اکنون این شرکت در رهن بانک قرار دارد.
وی بیان کرد: با توجه به واگذاری 10 هکتار از اراضی کارخانه به شهرداری اراک به دلیل تعریض جاده در دو سال گذشته هم اکنون باقی مانده زمین آن که 17 هکتار است به دلیل وام های مدیران قبلی در رهن بانک قرار دارد.
مدیر جدید کارخانه آونگان اراک خاطر نشان کرد: کشور نیاز مبرمی به نبشی داشته و واحد تولید نبشی این شرکت در یک شیفت کاری تنها توان تولید 70 تن از این نوع محصول را دارد.
مظفری بیان کرد: از زمان تصدی مدیریت کارخانه شرکت آونگان اراک (ابتدای دی ماه امسال) تاکنون سه ماه حقوق کارکنان شاغل این کارخانه پرداخت شده که موجب دلگرمی کارکنان داخل و ذینفعان خارجی شده است.
وی اظهار کرد: بهبود وضعیت شرکت آونگان اراک مرهون حمایت های مسوولان و کمک کارکنان این شرکت است و امیدواریم با ادامه این روند بار دیگر این شرکت به جایگاه اصلی خود در خاورمیانه بازگردد.
مدیر جدید کارخانه آونگان اراک افزود: مابقی بدهی های این کارخانه به شرکت ها و سازمان های دولتی مانند بیمه، آب، برق در حال بررسی بوده و در آینده نزدیک آنها نیز پرداخت می شوند.
مظفری گفت: طبق بررسی های انجام شده تعداد نیروهای اخراجی شرکت آونگان کم هستند و بیشتر نیروها به دلیل بازنشستگی از این شرکت خارج شده اند.
وی بیان کرد: هم اکنون برخی کارکنان شرکت آونگان تا 9 ماه حقوق معوقه دارند و در صورت دریافت تسهیلات و همکاری و حمایت پرسنل و مسوولان استانی در دجه اول مطالبات کارگری تسویه می شود.
مدیر جدید کارخانه آونگان اراک عنوان کرد: هم اکنون شرکت آونگان چند قرارداد 500 تنی تولید نبشی در دستور کار دارد و برای معرفی دوباره این شرکت در کشور و انجام طرح های بزرگتر نیازمند زمان هستیم.
مظفری اظهار کرد: تولید انبوه نبشی از مهمترین برنامه های کاری شرکت در آینده نزدیک است تا ضمن رفع نیازهای داخلی و مشکلات این شرکت نیز حل شود.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اراک نیز گفت: این اتاق طبق رایزنی با دستگاه قضایی استان مرکزی برای ادامه فعالیت شرکت آونگان اراک خواستار جلوگیری از صدور احکام تعطیلی این شرکت شده است.
ˈحجت الله شهرجردیˈ افزود: با راه اندازی شرکت آونگان اراک 90 درصد محصولات این حوزه از صنعت کشور در استان مرکزی تولید می شود.
وی بیان کرد: راه اندازی دوباره شرکت آونگان اراک با همکاری و حمایت مسوولان استانی و کارکنان این شرکت تحقق یافته است و امیدواریم روز به روز شاهد پیشرفت این شرکت باشیم.
شرکت آونگان اراک در سال 55 تاسیس و در سال 83 به مبلغ 120 میلیارد ریال به طور اقساط به بخش خصوصی واگذار شد.
شرکت آونگان اراک به عنوان بزرگترین تولید کننده دکل های انتقال برق در خاورمیانه ظرفیت تولید 35 هزار تن نبشی را در سال دارد.ک/3
8148/507/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال