تمامی ورزشکاران المپیکی غیر انگلیسی اسکن بیومتریک می شوند

تهران - انگلیس برای اسکن بیومتریک تمامی ورزشکاران و مربیان غیر انگلیسی که به بازی های المپیک 2012 راه پیدا می کنند، شروع به جمع آوری اطلاعات از این افراد کرده است.

به گزارش ایندیپندنت، هدف انگلیس از این عملیات که بزرگترین عملیات در نوع خود به شمار می رود، جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و یا تروریست ها اعلام شده است.
مقامات این کشور در همین راستا در حال گرفتن اثر انگشت و همچنین اسکن صورت بیش از 10 هزار ورزشکار و مربی هستند که قرار است در جریان المپیک وارد انگلیس شوند.
آنها نگرانند مهاجران غیر قانونی و همچنین تروریست ها هنگام ورود ورزشکاران و همراهان آنها و همچنین تیم های رسانه ای قبل از آغاز بازی ها، از شلوغی فروگاه هیثرو برای ورود به خاک انگلیس سوء استفاده کنند. به این منظور برای کنترل ورود ورزشکاران و همچنین میلیون ها خارجی که برای تماشای بازی ها بلیت خریداری کرده اند، یک ترمینال موقتی در هیثرو ساخته شده است.
آژانس مرزی انگلیس از چند هفته پیش جمع آوری مشخصات بیومتریک حدود 10 هزار نفر را آغاز کرده است.
مسوولان این آژانس طی روزهای آینده در محل برگزاری مسابقات بین المللی نیز حضور خواهند یافت تا به جمع آوری اطلاعاتی بپردازند که شامل اثر 10 انگشت و همچنین اسکن صورت افراد است.
اطلاعات بیومتریک ورزشکاران برخی کشورها پیش از این در پاسپورت های آنها درج شده است بنابراین آنها نیازی به ارایه مشخصات ندارند.
ورزشکاران مجبور نخواهند بود در کشورهای خود اسکن صورت بدهند اما اگر انجام ندهند در بدو ورود به انگلیس اسکن خواهند شد.
9126**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال