رقابت الخلیفه و جیلونگ برای کسب ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا

تهران- الخلیفه و ژانگ جیلونگ از غرب و شرق آسیا مشتاقند، ریاست دایم کنفدراسیون فوتبال آسیا را بعد از آنکه بن همام از این مسئولیت کنار گذاشته شد، در اختیار بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری گل، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رییس اتحادیه فوتبال بحرین و ژانگ جیلونگ رییس موقت کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ریاست نهاد حاکم بر فوتبال آسیا رقابت خواهند کرد.
جیلونگ بعد از کنار رفتن بن همام به طور موقت این وظیفه را به عهده گرفت. بن همام به علت تلاش برای خرید رای در رقابتهای انتخاباتی فیفا در سال گذشته از فعالیتهای مرتبط با فوتبال تا پایان عمر محروم شد.
بن همام اعتراض خود را به این رای در دادگاه عالی ورزش مطرح کرده، اما تاکنون تاریخی برای جلسه برای رسیدگی به این موضوع تعیین نشده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا باید تا پایان ماه مه رییس جدید این نهاد را انتخاب کند.
الخلیفه در گفت و گو با شبکه الدوری الکاس گفت: من اطمینان زیادی به کسب حمایت بسیاری از طرف ها دارم.
وی افزود: این حمایت ها را در جریان رقابت انتخاباتی با بن حمام دریافت کردم.
الخلیفه گفت: ما وعده های حمایت از بسیاری از فدراسیون های آسیایی دریافت کرده ایم و باید با بن همام که حمایت و لطف خود را شامل حال من کرد، نیز صحبت کنم.
الخلیفه در مورد رقابت بالقوه با یوسف السرکال نامزد بالقوه غرب آسیا از امارات عربی متحده سخنی نگفت. در همین حال جیلونگ در گفت و گو با نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست گفت: علاقه مند به کسب ریاست دائم کنفدراسیون آسیا هستم مشروط برآنکه از سوی تمام دوستان و برادرانم در کمیته اجرایی و نیز 46 اتحادیه عضو مورد تصدیق قرار گیرم.
وی افزود: ما باید یک خانواده باشیم مثل برادر؛ چرا که در یک قایق به سوی آینده در حرکتیم. اگر من ریاست دائم کنفدارسیون آسیا را به عهده بگیرم برای همبستگی و توسعه فوتبال آسیا تلاش خواهم کرد.
**1584**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال