رضا عطاران:

مشکل فیلم ˈخوابم می آدˈ من هستم

تهران - کارگردان ˈخوابم می آدˈ گفت: مشکل این اثر سینمایی آن است که من آن را ساخته ام و مخاطبان با شناختی که از کارهای پیشینم دارند، برای خندیدن، آن را تماشا می کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈرضا عطارانˈ عصر چهاشنبه در نشست نقد وبررسی فیلم ˈخوابم می آدˈ، درباره تغییر لحن این فیلم از میانه های آن گفت: این اتفاق به صورت آگاهانه رخ داده که ظاهرا نیز خوب از آب درآمده است.
وی افزود: مشکل اساسی فیلم ˈخوابم می آدˈ من هستم، اگر کارگردان دیگری این فیلم را ساخته بود فیلم مورد توجه بیشتر قرار می گرفت، اما تماشاگران با شناخت قبلی از من و کارهایم، توقع خندیدن موقع تماشای آن را دارند.
بازیگر فیلم ˈورود آقایان ممنوعˈ گفت: این فیلم نتیجه دغدغه ای است که دارم و آن هم تغییر مسیر کمدی در ایران است. انتخاب ˈمرگˈ به عنوان پایان این داستان نیز نشانه این تغییر مسیر است.
وی ادامه داد: از واکنش های مردم هنگام تماشای فیلم نیز متوجه شدم که به هدفی که می خواستم رسیده ام، زیرا خنده های تماشاگران طی پخش فیلم به تدریج کم می شد.
ˈجواد فرحانیˈ تهیه کننده این فیلم نیز گفت: ˈخوام می آدˈ بگونه ای ساخته شده که بتواند دل منتقدان و مخاطبان عام را به صورت توامان به دست بیاورد و رضا عطاران با فیلم ˈخوابم می آدˈ مخاطبان جدید خود را انتخاب کرده است.
ˈمریلا زارعیˈ یکی از بازیگران این فیلم در نشست نقد وبررسی فیلم ˈخوابم می آدˈ خاطرنشان کرد: پیش از این در دو فیلم سینمایی و یک سریال با رضا عطاران کار کرده بودم و و به عنوان یک مخاطب، کارهای تلویزیونی او را دوست داشتم.
وی ادامه داد: وقتی پیشنهاد بازی در این فیلم به من داده شد، علاقه مند به بازی در این نقش شدم، زیرا تفکر حاکم بر فیلمنامه را دوست داشتم.
ˈهومن بهمنشˈ مدیر فیلمبرداری فیلم ˈخوابم می آدˈ نیز گفت: پیشتر چند بار پیشنهاد کار در فیلم های کمدی را دریافت کرده بودم، اما آنها را نمی پذیرفتم. وقتی فیلمنامه این فیلم را خواندم به علت غیر متعارف بودن آن نسبت به سینمای کمدی ایران، به آن علاقه مند شدم.
وی ادامه داد: تماشاگران در ابتدای فیلم حسابی می خندند اما از یک جایی به بعد فقط با یک لبخند به فکر فرو می روند. این اتفاق حاصل اشتباه کارگردان نیست بلکه عمدی بوده است.
ˈنیما حسنی نسبˈ که به عنوان منتقد میهمان در این نشست حضور داشت، درباره فیلم ˈخوابم می آدˈ گفت: سابقه رضا عطاران باعث می شود مخاطبان نتوانند اغماضی که در برخورد با سایر فیلم اولی ها دارند را در مورد این فیلم نیز داشته باشند.
وی ادامه داد: این فیلم در دو سوم ابتدایی همان مولفه های کارهای قبلی عطاران را دارد اما در یک سوم پایانی با تغییر لحن، به لحن فیلم های خارجی نزدیک شده، که فکر می کنم این اتفاق از تخصص این کارگردان خارج باشد.
حسنی نسب گفت: در مجموع ˈخوایم می آدˈ کمدی خیلی خیلی خوبی است و با چیزی که در سال های اخیر به عنوان فیلم های کمدی می شناسیم، تفاوت دارد.
فیلم ˈخوابم می آدˈ نخستین ساخته سینمایی رضا عطاران بعد از ظهر چهارشنبه در مرکز همایش های برج میلاد به نمایش درآمد.
در این فیلم رضا عطاران، مریلا زارعی و اکبر عبدی بازی می کنند.
سی امین دوره جشنواره فیلم فجر تا 22 بهمن ادامه دارد.
فراهنگ ** 2024 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال