یک مقام مسئول:

گسترش ارتباطات و اینترنت منجر به تغییرات مهمی در جامعه شده است

تهران- مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گسترش ارتباطات، اینترنت و افزایش کاربران آن در جامعه منجر به تغییرات مهمی در جامعه و روابط بین انسانها شده و اشکال تازه ای از روابط اجتماعی و فرهنگی را میان افراد جامعه به وجود آورده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،ˈ سیدحسن موسوی چلک ˈ افزود: طی دو دهه اخیر فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی ابزارها و شیوه های داده ورزی را دگرگون ساخته است.
وی اظهار داشت: فراهم آوردن بستر تبادل و نشر آسان و گسترده داده ها موجب تحولات بنیادین در رسانه ها و ابزارهای ارتباطی شده که دنیای جدیدی از ارتباطات جمعی را به وجود آورده است.
موسوی چلک ادامه داد: سرعت و دامنه انتشار، جذابیت، تنوع و حجم محتوای قابل انتشار توسط آنها، امروزه منجر به پیدایش رسانه جدیدی مانند رسانه های برخط اینترنتی و بسته های نرم افزاری و بازی های رایانه ای شده که در مدت زمان بسیار کمی گوی سبقت را از سینما، کتاب، تلویزیون، رادیو و مطبوعات ربوده است.
وی با بیان اینکه فراگیری و جذابیت بیشتر رسانه های نوین منجر به جذب مخاطب بیشتر در جامعه شده است، تاکید کرد: پدیده های نوظهوری مانند پیامک، گفتگوی برخط، اجتماعات مجازی برخط، بازی ها و سرگرمی های دیجیتال،وسعت و عمق اثر ابزارهای ارتباطی را چندین برابر کرده که نیازمند مدیریت صحیح و کارآمد است تا از آثار سوء و مخرب آن بر افراد ممانعت کرده و استفاده از این رسانه ها را در جامعه هدفمند و مفید کند.
موسوی چلک با بیان اینکه در رسانه های جدید بستر نشر اطلاعات آسانتر است و محتوا و تعامل دوسویه میان کاربران نافذتر و فراگیرتر خواهد بود، بیان کرد: جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی فرصتی استثنائی را برای نشر و تبلیغ فراهم آورده و اگر این مسئله مورد توجه مسئولان کشور قرار نگیرد ممکن است آسیب زا بوده و اثر سوء و مخربی بر افراد جامعه داشته باشد.
مدیرکل امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، تصریح کرد: از همین رو نخستین کنگره ملی ˈفضای مجازی و آسیب های اجتماعی نوپدیدˈ در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
وی که دبیر نخستین کنگره ملی آسیب های اجتماعی نوپدید و فضای مجازی است، هدف از برگزاری این کنگره را بررسی نقاط قوت و ضعف فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و جامعه اطلاعاتی در کشور بیان کرد و افزود: اگرچه امروز تعامل افراد درشبکه های ارتباطی و اجتماعی به راحتی میسر است ، اما در این شبکه ها با زنجیره بزرگی از انسانها روبرو هستیم که به راحتی اطلاعات ایشان به دیگران منتقل می شود و این امر آسیب زا است.
موسوی چلک گفت: از همین رو علاقمندان می توانند مقالات خود را تا 15 مهر ماه سال جاری به دبیرخانه این کنگره در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کنند.
یادآور می شود،محور های مقالات و سایر اطلاعات این کنگره در پایگاه اینترنتی به نشانی www.nopadid. Mcls.gov.ir بوده و علاقمندان برای ثبت نام و شرکت در همایش می توانند به آن مراجعه کنند.
اقتصام ** 9123 **1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال