شعبانیان:بدون تمرین ودیدار تدارکاتی شکست ها ادامه خواهد داشت

تهران - سرمربی تیم ملی والیبال زنان گفت:نتیجه تیم ایران در رقابت های کنفدراسیون آسیا تفاوتی با پیش بینی ها نداشت و اگرچرخه تمرین و حضور در رقابتهای بین المللی انجام نشود ، این روند ادامه خواهد داشت.

ˈمیترا شعبانیان ˈ پس از باخت سه بر صفر تیم کشورمان مقابل تیم چین تایپه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ایران تغییرات قابل توجهی به لحاظ بازیکن و میانگین قدی و تاکیتک های تیمی داشت اما باید این تیم جوان آموخته های میدان تمرین را در زمین مسابقه یا اردوی تدارکاتی به اجرا می گذاشت تا آماده میادین سخت آسیایی شود.
وی ادامه داد: نه تنها من ، بلکه همه صاحب نظران و کارشناسان والیبال ایران می دانند که هفت تیم حاضر در مسابقات جام آسیا برترین های این رشته در آسیا هستند و رویارویی با این تیم ها کاری بسیار سخت بود.
شعبانیان گفت: قصد توجیه ندارم و پیش از اعزام تیم به این سفر به مسوولان فدراسوین گفتم با همه تغییرات ، تیم والیبال زنان کمبود تجربه دارد، اما با توجه به مشکلات مالی فدراسیون امکان برگزاری اردوی تدارکاتی یا حضور در رقابت های بین المللی وجود نداشت.
این مربی افزود: والیبالیست های ما در جریان تمرینات در توپ گیری و دریافت سرویس خیلی خوب کار کردند و به جرات 90 درصد توپ ها را به خوبی دریافت می کردند اما در زمین مسابقه به دلیل استرس بالا جز چند دقیقه نخست بازی که گاهی موجب نگرانی حریف نیز می شد، فقط 40 درصد سرویس ها دریافت می شد.
وی با بیان اینکه دریافت درست و دقیق سرویس نیاز به تمرکز دارد ، اضافه کرد: خوشبختانه با تمام کم تجربگی و مشکل دریافت ، نتایج ما آبرومندانه بود و اختلاف امتیاز هر گیم حکایت از توانمندی دختران والیبالیست داشت .
شعبانیان گفت: شش ماه تمرین کردیم و بازیکنان با تمام توان جنگیدند اما دیدن کادر فنی 11 نفره ژاپن با چهار انالیزور حتی اعضا کادر فنی را دچار استرس می کرد و بازی کردن در چنین شرایطی خیلی سخت بود.

** والیبال زنان رها نشود
شعبانیان خطاب به مسوولان ورزش و فدراسیون والیبال گفت: والیبال زنان نباید رها نشود. لازم است به محض بازگشت تیم به تهران تمرینات آغاز شود و باید حداقل ماهی دو بار یک اردوی تدارکاتی و یک مسابقه با تیم های خارجی داشته باشیم تا تیم بتواند طی دو سال آینده به شرایط مطلوبی برسد.
وی با اشاره به اینکه والیبال زنان سایر کشورها منتظر پیشرفت ما نمی مانند و اگر ما یک پله جلو برویم آنان چهار پله را طی کرده اند، گفت: تیم قزاقستان نسبت به دو سال پیش پیشرفت غیر قابل باوری داشت به گونه ای که توانست یک گیم از چین بگیرد.
این مربی ادامه داد: فدراسیون والیبال ایران به دلیل جایگاه تیم ملی والیبال مردان ، ارتباط مناسبی با فدراسیون های سایر کشورها دارد و می تواند با استفاده از این شرایط ، زمینه را برای برگزاری اردوها و مسابقات تدارکاتی برای تیم ملی زنان فراهم کند.

** یک تیم ملی قوی بهتر از تیم های باشگاهی بدون حامی مالی
شعبانیان گفت: اگر لیگ و تیم های باشگاهی نداشته باشیم اما فدراسیون بتواند یک حامی مالی قدرتمند برای تیم ملی فراهم کند تا به طور مرتب تمرین کرده و در مسابقات مختلف شرکت کند، می توانیم خیلی زود جایگاه قابل قبولی در آسیا بدست آوریم.
وی ادامه داد: متاسفانه تیم های باشگاهی به دلیل نبود حامی مالی ممکن است امکان تشکیل شدن و تمرین نداشته باشند و یا اینکه بازیکنان این تیم ها در شهرستانها امکان تمرین ندارند و میزان آمادگی آنان کاهش می یابد و این به وضعیت امادگی تیم ملی لطمه می زند.

** تایلند الگوی بسیار خوبی برای والیبال زنان ایران است
سرمربی تیم ملی والیبال زنان گفت: تیم تایلند یکی از بهترین و قوی ترین تیم های آسیا است و مربی این تیم در نشست خبری اعلام کرد که 80 مسابقه تدارکاتی برای حضور در این مسابقه داشته اند.
شعبانیان ادامه داد: بازیکنان تیم تایلند با آنکه میانگین قدی بلندی نداشتند اما بقدری هماهنگ و منسجم بازی می کردند و تمام زمین را پوشش می دادند که بیننده گاهی تصور می کرد بازیکنان بیش از شش نفر هستند .
وی دریافت های بازیکنان این تیم را بسیار عالی توصیف کرد و افزود: این تیم خیلی سریع تاکتیک هایش را تغییر می داد و حتی چشم بسته می توانستند درجای مناسب قرار بگیرند و تاکتیک های تیمی را به درستی اجرا کنند.

** تاسیس مدارس والیبال ضروری است
شعبانیان گفت: برخی بازیکنان چین از سن شش سالگی و در مدارس والیبال تمرینات خود را شروع کرده اند و این درحالی است که برای تیم دختران نوجوان ایران ، دختران 15 ساله ای به اردو دعوت می شوند که باید در اردو ، پنجه زدن درست به آنان آموخته شود.
وی تصریح کرد: باید بازیکنان آماده و تربیت شده به اردوی تیم ملی دعوت شوند ، و در اردوهای تیم ملی و برنامه تمرینی روی تاکتیک ها و هماهنگی تیم کار شود نه روی اصلاح تکنیکی بازیکنان.
ورزشی **1828**1553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال