کاروان دانشجویان برگزیده مسابقات قرآنی علوم پزشکی شیراز به عتبات اعزام شد

شیراز- مدیرکل تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه ی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: کاروان زیارتی دانشجویان برگزیده حافظ جزء اول قرآن مجید از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب سه گروه زیارتی به عتبات عالیات اعزام شدند.

دکتر مهدی خسروی به خبرنگار ایرنا گفت: در پی بازگشت ششمین کاروان زیارتی دانشجویان، هفتمین کاروان زیارتی کربلای معلی شامل 40 تن از دانشجویان این دانشگاه از محل مسجد دانشگاه ، از شهر مقدس شیراز راهی اماکن زیارتی کشور عراق شدند.
او افزود: هشتمین و نهمین کاروان زیارتی دانشجویان که در مجموع شامل حدود 70 نفر است نیز عازم شهرهای کربلا، نجف و سامرا شدند.
خسروی اظهار کرد: با حمایت های همه جانبه مادی و معنوی ریاست دانشگاه اعزام این کاروان ها به سوی عتبات عالیات همچنان ادامه داشته و بزودی ثبت نام برای کاروان های بعدی نیز اعلام می شود.
وی همچنین خبرداد : دانشجویان برگزیده حافظ جزء اول قرآن مجید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بزودی به زیارت عتبات عالیات در کشور عراق اعزام خواهند شد.
خسروی گفت: این اردوی زیارتی تحت عنوان حافظان قرآن، زائران عترت که به همت کانون دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه شامل دو گروه 40 نفره به تفکیک جنسیتی از حافظان برگزیده ی جزء اول قرآن مجید خواهد بود در اواخر مهر ماه سال جاری از شهر مقدس شیراز، عازم کربلای معلی و سایر اماکن زیارتی و مقدسه ی کشور عراق می شوند.
مدیر کل تعالی فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه ی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در فراخوانی که جهت حضور دانشجویان این دانشگاه برای شرکت در مسابقات حفظ جزء اول قرآن صادرشد، با استقبال بسیار خوب مخاطبین روبرو شدیم و بیش از 200 تن از دانشجویان این دانشگاه در این برنامه ی فرهنگی ، مذهبی ثبت نام کردند.
خسروی بیان کرد: آزمون نهایی از ثبت نام شدگان در اواخر شهریور جاری برگزار خواهد شد و پس از برگزاری آزمون، اسامی 80 نفر از برگزیدگان از طریق پایگاه اینترنتی مدیریت فرهنگی دانشگاه اعلام شده و سپس مراحل اعزام این کاروان زیارتی انجام خواهد شد.
وی گفت: کلاس های آموزش حفظ قرآن با استفاده از اساتید برجسته استان جهت دانشجویان دائر شده و به یاری خداوند در نیمه ی دوم سال جاری، با برنامه ریزی کانون دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه مسابقات و آزمون جزء های بعدی قرآن مجید با هدف تشویق به حفظ و انس بیشتر با قرآن توسط جامعه دانشجویی نیز به ترتیب برگزار خواهد شد. ک/3
677/681

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال