استقرار شش هزار دستگاه کانکس در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ضروری است

تبریز- فرمانده سپاه عاشورا گفت: استقرار دست کم شش هزار دستگاه کانکس در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی لازم و ضروری است.

سردار علی اکبر پورجمشیدیان، روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر با توجه به سرمای زودرس در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان و نبود امکان ایجاد خانه های دایمی برای زلزله زدگان، می توان از این کانکس ها برای سپری کردن فصل سرما استفاده کرد.
وی اضافه کرد: هرچند دولت و دستگاه های مختلف از زمان وقوع زلزله تاکنون اقدام ها و فعالیت های خوبی در منطقه انجام داده و این روند همچنان ادامه دارد، اما سرمای منطقه اجازه انجام سریع تر کارها را نمی دهد.
سردار پورجمشیدیان ادامه داد: با توجه به اینکه بر اساس اعلام سازمان هواشناسی زمستان سختی در پیش است، انتظار می رود مسوولان دولتی و دستگاه های مسوول پیشنهاد مجموعه سپاه عاشورا برای ساخت کانکس را جدی بگیرند.
وی اظهار کرد: در این زمینه با مسوولان مدیریت بحران کشور و استان، همچنین با نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی رایزنی هایی انجام شده است.
فرمانده سپاه عاشورا از ارایه پیشنهاد ساخت 200 هزار کانکس توسط این مجموعه به ستاد مدیریت بحران کشور خبر داد و گفت: بهتر است این کانکس ها از هم اکنون ساخته شده و در اختیار استان های حادثه خیز به تناسب قرار گیرد تا در مواجهه با چنین مسایلی از آنها به بهترین شکل بهره برداری شود.
7236/645/587/ 1645

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال