مسلمانان لبنان علیه فیلم موهن آمریکایی تظاهرات اعتراض آمیز برپا کردند

بیروت - مسلمانان لبنان با برپایی تظاهرات اعتراض آمیز، خشم و نفرت خود را از دست اندرکاران فیلم موهن آمریکایی علیه مقدسات اسلامی اعلام کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از جنوب لبنان، به دنبال گسترش اعتراضات مسلمانان جهان نسبت به ساخت فیلم موهن آمریکایی ، شهر ˈصیداˈ و اردوگاههای فلسطینی در این منطقه ، شاهد برگزاری تظاهرات ضد آمریکایی بود.
مردم در این تظاهرات خشم و انزجار خود را از پخش فیلم ضد اسلامی اعلام کردند.
تظاهرکنندگان با سردادن شعارهای ضد آمریکایی، اسرائیلی، ضمن به آتش کشیدن آدمک ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری و پرچم رژیم صهیونیستی، خواهان لغو انتشار این فیلم شدند.
ˈجمال خطابˈ رییس جریان ˈحرکت اسلامیˈ در صیدا طی سخنانی با اشاره به برگزاری تظاهرات ضد آمریکایی در این شهر گفت: این تظاهرات نشان دهنده شدت خشم و انزجار مردم از ساخت و انتشار فیلم موهن به مقدسات اسلامی است.
وی افزود: آمریکا مسوولیت خدشه دار کردن احساسات دینی یک و نیم میلیارد مسلمان جهان را برعهده دارد، و ما با برگزاری این تظاهرات، ضمن محکوم کردن ساخت و انتشار این فیلم ضد اسلامی، خواهان محاکمه دست اندرکاران و حمایت کنندگان این فیلم هستیم.
شیخ ˈابوشریفˈ سخنگوی ˈجمعیت انصار ˈ نیز در این مراسم با اشاره به خشم مسلمانان و هجوم به سفارت خانه های غربی در کشورهای اسلامی، این تحرکات را نشانه ای از شدت خشم و عصبانیت مسلمانان جهان نسبت به ساخت فیلم آمریکایی موهن به مقدسات اسلامی دانست.
وی گفت: ما خواهان مجازات همه عوامل و دست اندرکاران ساخت و انتشار این فیلم ضد اسلامی هستیم.
همچنین ˈحزب اللهˈ لبنان در اعتراض به ساخت فیلم موهن به مقدسات اسلامی و دفاع از دین و حق، مردم را به برگزاری تظاهرات همگانی و وسیع در روز دوشنبه دعوت کرده است.
خاورم**2023/1027**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال