100 هزار نفر تا پایان برنامه پنجم توسعه از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند

زنجان - رییس دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: 100 هزار نفر تا پایان برنامه پنجم توسعه از سیستم آموزش این دانشگاه فارغ التحصیل و وارد آموزش و پرورش می شوند.

جهانبخش محبی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، به ورود 25 هزار دانشجو در سال جاری به مراکز آموزشی فرهنگیان سراسر کشور در مقطع کارشناسی پیوسته اشاره کرد و افزود: میزان پذیرش دانشجو در این مراکز، مطابق با اعلام نیاز آموزش و پرورش صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی پیوسته صورت می گیرد، یادآورشد: این مرکز آموزشی در تلاش برای تبدیل تمامی مراکز به پردیس دانشگاهی می باشد.
محبی نیا پردیس را محیطی آموزشی میان دانشکده و دانشگاه دانست و اظهار کرد: باید در سطح کشور 64 پردیس، در هر استان مرکزی مختص پسران و واحدی مختص دختران احداث شود.
رییس دانشگاه فرهنگیان کشور، به وجود نزدیک به 70 هزار دانشجو در این مرکز آموزشی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: این دانشجویان در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته رشته های مختلف مشغول به تحصیل می باشند.
وی میزان اعتبار تخصیص یافته در سال جاری به دانشگاه فرهنگیان را نزدیک به یکصد میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: این میزان اعتبار طی سال های آتی جهش قابل توجهی خواهد داشت.
محبی نیا هدف از تاسیس دانشگاه فرهنگیان را پیش برد برنامه های سند عالی آموزش و پرورش دانست و افزود: این دانشگاه پشتیبان بزرگی برای وزارت آموزش پرورش در تربیت دبیرانی است که مسولیت آموزش و اجرای برنامه های این سند تحول را بر عهده دارند.
رییس دانشگاه فرهنگیان کشور، اولین اقدام در این مرکز آموزشی را تبدیل وضعیت مدرسین به هیات علمی دانست و یادآورشد: امسال آیین نامه تدوین شده در شورای عالی فرهنگی در جذب مدرسین و نیروهای آموزشی اجرا خواهد شد.
وی به رسالت مهم این دانشگاه در آماده سازی معلمان برای حرکت در مسیر سند عظیم تحول آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: بخش اعظمی از فعالیت این دانشگاه برای در اختیار گذاشتن اصول و نتایج تحقیقات به دست آمده برای تحول در سیستم آموزشی کشور و بروز کردن آموزش ها است.
محبی نیا به وجود بیش از یک میلیون نیروی انسانی در سیستم آموزشی و بیش از 15 میلیون دانش آموز در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: تمامی آموزش های صورت گرفته در این دانشگاه علاوه بر دانشجویان، به تمامی مربیان و معلمان نیز به صورت ضمن خدمت به منظور به روز رسانی آموزش ها و سیستم های آموزشی ارائه خواهد شد.
7319/522/245

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال