کد خبر: 80274912 (2788074) | تاریخ خبر: 23/05/1391 | ساعت: 18:52|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

روز مقاومت اسلامی پرتو مقاومت مردم ایران در آزادسازی خرمشهر است

کرج- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز و کارشناس ارشد علوم سیاسی گفت: مقاومت مردم لبنان در جنگ 33 روزه مقابل استکبار و نامگذاری چنین روزی به روز مقاومت اسلامی پرتویی از مقاومت مردم دلیر ایران اسلامی در آزاد سازی خرمشهر است .

ˈ حسین کاشانی پور ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت 23 مرداد ماه روز مقاومت اسلامی افزود: هر جا مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار وجود دارد از مقاومت مردم ایران اسلامی نشات گرفته و اکنون این مقاومت درجای جای دنیا پراکنده شده است .
وی اظهار داشت : مقاومت اسلامی میراث بزرگی است که از امام راحل برجای مانده و شاگردان مکتب امام خمینی (ره)‌، پرچم مقاومت را بر دوش گرفته و در جهان برافراشته اند به طوری که مقاومت 33 روزه مردم لبنان و مقاومت حماس در برابر استکبار از نمونه های بارز آن است .
کاشانی پور بیان داشت: مقاومت اسلامی حزب الله لبنان درجنگ 33 روزه همدوش مقاومت مردم فلسطین است با این تفاوت که مقاومت اسلامی لبنان توانست رژیم اشغالگر اسرائیل را به زانو در آورد و آن فکر پوشالی شکست ناپذیری اسرائیل فرو ریخت .
وی یادآور شد: در زمان مقاومت مردم لبنان ، سران کشورهای انگلیس، فرانسه، سران خود فروخته، احراب 14 مارس و چندین کشور دیگر تنها در پی شکست لبنان در این مقاومت بودند اما این مقاومت اسلامی با خون افرادی چون شیخ احمد یاسین و عماد مغنیه امضا شده بود و با مقاومت در برابر استکبار طعم تلخ شکست بر آنان چشانده شد.
این کارشناس ارشد علوم سیاسی افزود: ‌قدرت پوشالی اسرائیل در همان سه روز اول مقاومت متوجه شکست و ناکامی خود در این جنگ از لحاظ هوایی، دریایی و زمینی شد، اما آمریکایی ها که حامی اصلی اسرائیل در این جنگ بودند بر ادامه جنگ با استدلال اینکه اسرائیل در این جنگ چیزی به دست نیاورده است پافشاری می کردند اما در پایان با دخالت شورای امنیت و صدور قطعنامه 1701 این جنگ خاتمه یافت .
وی گفت: با توجه به پیروزی حزب الله لبنان در این جنگ، قدرت های استکباری فریاد اینکه در این جنگ هیچکس پیروز نشده است سر دادند، اما شرایط اینگونه رقم خورد که دیگر شکست ناپذیر بودن اسرائیل ، قدرت اطلاعاتی موساد و نقش اعراب فرو ریخته شد و ثبات قبل از جنگ جای خود را به بی ثباتی داد.
کاشانی پور بیان داشت:‌ مقاومت اسلامی با پیروزی همراه است و لازمه آن اتحاد است ، در هرجای جهان اگر مقاومتی اتفاق افتد پیروزی نصیب افرادی است که دارای اتحاد هستند ، پیروزی با کسانی است که در راه خدا و در مسیر خدا مقاومت می کنند.
وی با بیان اینکه پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه ضربه سهمگینی بر اسرائیل بویژه به آمریکا بود تاکید کرد: امت اسلامی می تواند بر تمامی امکانات و فضاسازی استکبار غلبه پیدا کند و این را باید بدانیم مقاومت اسلامی بهترین راهکار برای مقابله با استکبار و صهیونیسم جهانی است .
کاشانی پور یادآور شد: مردم لبنان و خانواده شهدای لبنان مقاومت خود را نشات گرفته از مقاومت و پایداری مردم دلیر و آگاه و شهیدانی چون فهمیده، جهان آرا ،‌ همت ، باکری کاظمی و علی هاشمی ها می دانند و حمایت های معنوی ملت ایران در طول جنگ 33 روزه را از عمده ترین دلایل مقاومت و تقویت نیرو و قوای خود در برابر استکبار می دانند. ک/3
7421/1027

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال