کد خبر: 80270909 (2782555) | تاریخ خبر: 21/05/1391 | ساعت: 13:44|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

مدیر عامل آبفا اهواز:

آب شرب منطقه کوت عبدالله اهواز ازنظرکیفی مشکلی ندارد

اهواز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: آب شرب اهواز از جمله منطقه کوت عبدالله اهواز از نظرکیفی مشکلی ندارد.

ˈغلامرضا براتیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: گل آلود شدن و تغییر رنگ و بوی موقتی آب داخل لوله بخشی از منطقه کوت عبدالله اهواز احتمالا ناشی از شکستگی خطوط و نیز انشعابات غیرمجاز آب است.

گفتنی است برخی از شهروندان منطقه کوت عبدالله هفته گذشته درگفت وگو با یکی از خبرگزاری ها نسبت به گل آلود بودن و نیز تغییررنگ و بوی آب این منطقه انتقاد کرده بودند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز ادامه داد: درطول شبانه روز 220 بار عملیات گندزدایی و ضدعفونی آب شرب اهواز با استفاده از گاز کلر هم در تصفیه خانه ها و هم در شبکه توزیع انجام می شود.

وی ادامه داد: آبی که از تصفیه خانه ها استحصال و وارد شبکه توزیع می شود کاملا بهداشتی و ضد عفونی شده است.

وی افزود: علاوه بر نظارت ما، شبکه بهداشت اهواز نیز روی کیفیت آب شرب کنترل دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: درصد مطلوبیت آب شرب اهواز از حیث کلرسنجی و میکروبی بالای 98 درصد است که از نظر درجه بندی در مرحله خوب قرار دارد.

براتی افزود: اینکه گفته شده آب منطقه کوت عبدالله اهواز آلوده و نامطلوب است غیرکارشناسی است، چون کوت عبدالله از منطقه پاداد شهر شروع و تا کوت ناصر را شامل می شود.

وی گفت: اگر یک نقطه از خطوط توزیع آب این منطقه آن هم به دلیل شکستگی یا انشعاب غیرمجاز ، دچار مشکل شود نباید به کل منطقه تعمیم داد و مردم را نگران کرد.

وی افزود: اخیرا همچنین عنوان شده بود که روستای قلعه چنان واقع درمنطقه کوت عبدالله به مدت یک هفته آب شرب ندارد که با بررسی انجام شده مشخص شد که دو خیابان این منطقه که بیشتر خانه ها کنتور آب نیز ندارند ، آب نداشتند که ظرف مدت کوتاهی مشکل برطرف شد.

براتی ادامه داد: بعضی از شبکه توزیع آب اهواز نیاز به اصلاح و توسعه دارند، ضمن اینکه ساخت و سازهای ناهماهنگ در مناطق حاشیه مشکلاتی را در خطوط توزیع آب ایجاد می کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز از بهره برداری ایستگاه پمپاژ آب منطقه کوت عبدالله اهواز با دو کیلومتر طول خطوط لوله تا پیش از عید سعید فطر خبرداد و گفت: با بهره برداری از این ایستگاه و خط مذکور، افت فشار آب منطقه برطرف می شود.

براتی گفت: با استفاده از خط آبرسانی مذکور که در راستای طرح بزرگ آبرسانی غدیراست ، هم کمیت و نیز کیفیت آب شرب منطقه کوت عبدالله به لحاظ سالم بودن لوله های خطوط ، ارتقا خواهد یافت.

642/ 640

انتهای پیام /*
 

پربیننده ترین ها

مجلس از بررسی برجام کنار گذاشته نشود/مسئولان به اظهارات بسیار بد مقامات آمریکا رسماً پاسخ دهند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری:

مجلس از بررسی برجام کنار گذاشته نشود/مسئولان به اظهارات بسیار بد مقامات آمریکا رسماً پاسخ دهند

جدیدترین مطالب سایت

نعمت زاده از تابلو فرش منقش به عبارت `من عاشق محمدم` بازدید کرد

در هفتمین نمایشگاه بین المللی موکت و فرش تهران رخ داد؛

نعمت زاده از تابلو فرش منقش به عبارت 'من عاشق محمدم' بازدید کرد

تابلو فرش منقش به عبارت `من عاشق محمدم` با 21 میلیون گره

درنمایشگاه بین المللی موکت و فرش ماشینی تهران در معرض دید قرارگرفت:

تابلو فرش منقش به عبارت 'من عاشق محمدم' با 21 میلیون گره

موضوعات مرتبط