مراسم سومین روز درگذشت معلم فداکار گیلانی در زادگاهش برگزار شد

رشت - مراسم سومین روز درگذشت حسن امیدزاده معلم فداکاری گیلانی عصر روز شنبه در زادگاهش شهرستان شفت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مراسم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره و رشادت های این معلم فداکار گیلانی از ساعت 18 در مسجد ابوذر پایین محله روستای بیجارسر شهرستان شفت برگزار شد.
تعدادی از دانش آموزان این معلم فداکار که جانشان را مدیون ایثار حسن امیدزاده معلم کلاس پنجم ابتدایی خود هستند، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن ابراز تاسف فراوان از درگذشت معلمشان، خواستار برگزاری مراسم بزرگداشت استانی و در شأن برای ارج نهادن به فداکاری و از خودگذشتگی این معلم فداکار در زادگاهش شهرستان شفت شدند.
به گزارش ایرنا، گوشه ای از فداکاری های این معلم ایثارگر گیلانی که مدال ایثار را نیز دریافت کرده بود، یادگاری است که در کتاب فارسی سوم ابتدایی درج شده است.
حسن امیدزاده در سال 76 زمانی که بخاری کلاس آتش گرفت و دانش آموزان در شعله های آتش گرفتار شده بودند، جان خود را به خطر انداخت و همه‌ دانش آموزان را نجات داد و خودش از ناحیه سر، صورت و گردن دچار سوختگی شدید شد.
این معلم فدکار پس از سال ها تحمل رنج ناشی از سوختگی، در شامگاه چهارشنبه هفته گذشته 28 تیرماه در بیمارستان شهرستان فومن جان خود را از دست داد.
پیکر این معلم فداکار در زادگاهش روستای بیجارسر شهرستان شفت در غرب مرکز استان گیلان آرام گرفت.
رییس جمهوری نیز در پیامی درگذشت حسن امیدزاده معلم فداکار گیلانی را به خانواده وی و جامعه فرهنگی کشور تسلیت گفت.
ˈمحمود احمدی نژادˈ در این پیام اظهار کرده است: خبر درگذشت معلم فداکار حسن امیدزاده که با اقدام شجاعانه خود در حادثه آتش سوزی یکی از مدارس ابتدایی استان گیلان در سال 76 ، درس بزرگ عشق و ایثار را به همگان آموخت ، موجب تأثر و تألم خاطر گردید.
رییس جمهوری اضافه کرده است: درگذشت آن انسان خدوم و فداکار را به خانواده مکرم ایشان ، معلمان و جامعه فرهنگی کشور و همه کسانی که دل در گرو تعالی ، رشد و پیشرفت جامعه بشری دارند ، تسلیت گفته و از خداوند متعال علو درجات برای ایشان و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان مسئلت می نمایم.
استاندار گیلان نیز در پیامی گفته است: حسن امیدزاده معلم فداکار گیلانی با اقدام انسان دوستانه خود در حادثه دلخراش آتش سوزی یکی از مدارس ابتدایی شهرستان شفت در سال 76 ،درس بزرگ عشق و ایثار را به همگان آموخت.
ˈمهدی سعادتیˈ خاطرنشان کرده است: یاد نجات 30 دانش آموز از شعله های آتش و تحمل سال ها رنج ناشی از سوختگی این حادثه، هرگز فراموش نخواهد شد و در میزان عدل و فضل الهی موجب رحمت و مغفرت حضرت حق خواهد بود. ک/3
7294/695/508

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال