روسیه هشت موشک فضایی تا پایان تابستان به مدار زمین پرتاب می کند

تهران- معاون نخست وزیر روسیه گفت: این کشور قصد دارد هشت موشک فضایی را تا پایان تابستان جاری برای ماموریتهای مختلف به مدار زمین پرتاب کند.

به گزارش شینهوا، دیمیتری روگوزین یک روز پس از اعزام سه فضانورد به ایستگاه بین المللی فضایی افزود: یک ماهواره نظارتی برای منابع طبیعی قرار است با موشک سایوز –FG یکشنبه آینده پرتاب شود.
مسئول توسعه سامانه های نظامی صنعتی روسیه ادامه داد: این ماهواره همچنین به عنوان یک مانیتور هشدار اولیه برای بلایای طبیعی عمل می کند.
وی با اشاره به وقوع سیل در جنوب روسیه که موجب کشته شدن بیش از 170 نفر شد افزود: این ماهواره از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند در پیشگیری از وقوع حوادث غم انگیز مانند آنچه که در جنوب روسیه رخ داد موثر واقع شود.
روسیه قصد دارد یک مجموعه از ماهواره های مخابراتی را نیز از مرکز فضایی بایکونور در قزاقستان به ترتیب در تاریخ های 5 مرداد، 11 مرداد، 23 مرداد، 9 شهریور و 29 شهریور پرتاب کند.
این ماهواره ها با موشک پروتون M ، سایوز U و سایوز 2-1A پرتاب خواهند شد.
در روز هفتم مرداد نیز یک موشک از مرکز پرتاب فضایی پلستسک در شمال روسیه به فضا پرتاب خواهد شد و در روز 25 مرداد نیز یک پرتاب تجاری دریایی برنامه ریزی شده است.
این کشور همچنین ماموریت سرنشین دار بعدی خود را برای اکتبر برنامه ریزی کرده است .
روسیه یکی از قدرتهای فضایی در دنیا محسوب می شود. با بازنشسته شدن ناوگان فضایی شاتل های آمریکا ، فضاپیماهای سایوز روسیه دستکم تا 2015 تنها وسیله نقلیه برای رفت و آمد فضانوردان هستند.
علمی**9023**1544

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال