افتتاح مرکز زبان فارسی ˈگلستانˈ در پایتخت قرقیزستان

بیشکک - مرکز آموزش زبان فارسی ˈگلستانˈ وابسته به موسسه انتشارات بین المللی الهدی با حضور سفیر ایران در قرقیزستان و تنی چند از شخصیتهای علمی، آموزشی و فرهنگی این کشور در بیشکک گشایش یافت .

به گزارش ایرنا، در این آیین ابتدا رابط مدیر موسسه الهدی در بیشکک ضمن خوشآمدگویی به میهمانان، راه اندازی این مرکز را گامی در جهت معرفی فرهنگ و ادبیات غنی فارسی و تقویت روابط دو کشور و دو ملت دانست.
سفیر ایران در قرقیزستان نیز با اشاره به نقش آموزش زبان فارسی در نزدیکی و شناخت دو ملت با فرهنگ و ادب یکدیگر، گزارشی از فعالیت های آموزشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گسترش مراکز زبان فارسی در این کشور ارایه کرد.
ˈمنوچهر مرادیˈ با تاکید بر نقش و اهمیت زبان غنی فارسی در پیوند دو ملت از تلاشهای موسسه الهدی در آشنایی علاقه مندان به زبان فارسی تقدیر و تشکر کرد.
در این مراسم اساتید و شخصیت های علمی از کشورهای قرقیزستان ، تاجیکستان و آذربایجان دیدگاه خود را نسبت به افتتاح این مرکز ابراز داشته و از اهتمام سفارت ایران در جهت تقویت و تجهیز مراکز زبان فارسی در دانشگاههای این کشور تقدیر و تشکر کردند.
مرکز زبان فارسی گلستان با تجهیزات اهدایی سفارت ایران شامل امکانات صوتی و تصویری، شبکه های ماهواره ای جمهوری اسلامی ایران، اینترنت وای فای و همچنین کتابخانه غنی از آثار ادبی فارسی، امکان مناسبی را برای علاقمندان زبان فارسی در قرقیزستان مهیا کرده است.
این مرکز از سال تحصیلی آینده آمادگی ارایه خدمات آموزشی به علاقه مندان قرقیزی را خواهد داشت.
1592
آساق**1558**1080

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال