در برنامه رادیو 24 ایتالیا/

نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا با حمایت از ایران مورد حمله لفظی قرارگرفت

رم - ˈجانی واتیموˈ نماینده حزب ˈارزش های ایتالیاˈ در پارلمان اروپا، در حالی که در یک برنامه رادیویی از جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد، از سوی مجریان رادیو، مورد حمله لفظی و توهین قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، پروفسور واتیمو با انتقاد شدید از سیاست های جنگ افروزانه رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: ایران عامل صلح و ثبات منطقه خاورمیانه است.
وی که در برنامه ˈرادیو 24ˈ ایتالیا سخن می گفت، تبلیغات رسانه های غربی علیه جمهوری اسلامی و دولت ایران را اقدامی بیهوده خواند و گفت: احمدی نژاد رییس جمهوری ایران، فردی محترم، محبوب و منتخب مردم است و سیاستی متفاوت با امریکا و اسراییل دارد.
وی با حمایت از برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران، گفت: اسراییل مجهز به بمب اتم است و می خواهد دنیا را درگیر یک جنگ کند.
وقتی از نماینده پارلمان اروپا در باره حقوق بشر در ایران سووال شد، گفت: بهتر است چشم هایتان را باز کنید و نگاهی به نقض حقوق بشر در غرب و امریکا بیاندازید، شما (غربی ها) فکر می کنید که نمایندگان تمدن عالی جهان هستید؟
وی با زیر سووال بردن دمکراسی در غرب، به تحمیل دولت فنی مونتی به ایتالیایی ها اشاره کرد و افزود: ˈماریو مونتیˈ نخست وزیر فنی ایتالیا منتخب مردم نیست، بلکه او یک فرستاده از سوی بانک ها است.
واتیمو، گفت: دولت ایتالیا دولتی است که اسراییل از او راضی است و این رژیم یقینا از آنهایی که به حمایت از مبارزات مردمی علیه کاپیتالیسم می پردازد، حمایت نمی کند.
نماینده پارلمان اروپا با انتقاد از کسانی که معتقدند دمکراسی در غرب حاکم است، گفت: در امریکا دمکراسی وجود ندارد، آنها وانمود می کنند که دمکراسی دارند و خود را مهد دمکراسی جهان معرفی می کنند، اما واقعیت چیز دیگری است، لطفا چشم هایتان را باز کنید.
تمام این صحبت ها در حالی انجام شد که دو مجری رادیو به دفعات به نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا با توهین حمله کردند و مانع ادامه صحبت های وی شدند.
پروفسور واتیمو در حالی که با خونسردی به صحبت های خود ادامه می داد خطاب به مجریان رادیو، گفت: اگر شما ادعا دارید که آزادی بیان وجود دارد باید اجازه دهید تا من هم بتوانم به صحبت هایم ادامه دهم.
این سخنان نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا در حالی مطرح شد که وی از اظهارات ضد صهیونیستی ˈبپه گریلوˈ رهبر جنبش سیاسی ˈ5 ستارهˈ ایتالیا حمایت کرد.
رهبر جنبش سیاسی ˈ5 ستاره ˈایتالیا، در گفت و گو با روزنامه صهیونیستی ˈیدیعوت احرونوتˈ، تاکید کرد: اسراییل یک دیکتاتوری نظامی است که آتش جنگ جهانی سوم را شعله ور خواهد کرد.
این گفت و گو که با جنجال رسانه ای همراه بود با موضوع خاورمیانه، ایران، سوریه و فلسطین، شکل گرفت و رهبر جنبش سیاسی ایتالیا ، گفت که ˈموسادˈ اجازه نمی دهد مردم جهان با خوی وحشیگری رژیم صهیونیستی آشنا شوند.
وی با اشاره به حمایت های امریکا از رژیم صهیونیستی و ادامه اشغالگری و قتل عام مردم بی گناه فلسطین، گفت: تمام آنچه ما در باره اسراییل و فلسطین می دانیم و می شنویم توسط آژانس بین المللی ˈممریˈ (Memri) فیلتر می شود و جالب اینکه پشت این آژانس
سازمان جاسوسی اسراییل (موساد) قرار دارد.
وی با اشاره به تبلیغات گسترده هماهنگ شده رسانه های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و سوریه، ادعای تهدید علیه رژیم صهیونیستی را رد کرد و افزود: اسراییل یک دیکتاتوری نظامی و آماده جنگ جهانی سوم است.
وی افزود: اسراییل پشت بسیاری از تصمیمات امریکا قرار دارد و صحبت از اسراییل، تبدیل به یک تابو شده و تا فردی در باره این رژیم ابراز عقیده کند به او اتهام ضد یهودی و نژادپرستی می زنند.
وی افزود: ما ایتالیایی ها تحت اشغال امریکا هستیم، کشوری که مقصر بحران اقتصادی در جهان و به ویژه در اروپا است.
ˈجوزپه پیئرو گریلوˈ معروف به ˈبپه گریلوˈ یک کمدین، فعال سیاسی و وبلاگ نویس ایتالیایی است .
وبلاگ های وی از جمله معروف ترین ها به زبان ایتالیایی است و در رده بندی جهانی موسسه ˈفوربزˈ در سال 2009 در مکان هفتم جای گرفت.
وی در سال 2009 جنبش سیاسی 5 ستاره را تاسیس کرد و برعکس مقامات ایتالیایی، از محبوبیت مردمی روزافزونی برخوردار است.
اروپام ** 2171**1596*2047**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال