با 150 عضو/

انجمن حسابرسان داخلی ایران تاسیس شد

تهران- انجمن حسابرسان داخلی ایران با پذیرش بیش از 150 عضو از 270 تقاضای عضویت ، تاسیس شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شرکت بورس تهران، نخستین جلسه مجمع عمومی این انجمن با حضور بزرگان و پیشکسوتان حرفه حسابرسی، حسابرسان داخلی شرکت های بورسی و غیر بورسی و سایر اشخاص از سراسر کشور برگزار شد.
در نخستین مجمع عمومی انجمن ˈداود جدید بنابˈ به عنوان رئیس جلسه،
ˈحسین کثیریˈ و ˈغلامرضا نجمیˈ به عنوان ناظرین جلسه، ˈفرزام زمانی ˈبه عنوان منشی جلسه و ˈ زهرا اندوهگینˈ به عنوان نماینده وزارت کشور، به علاوه اکثریت اعضاء هیات موسس حضور داشتند تا موضوع تصویب اساسنامه و انتخاب هیات مدیره انجمن حسابرسان داخلی ایران مطرح و رای‌گیری شود.
در ادامه طبق دستورالعمل اجرایی وزارت کشور، هیات رییسه منتخب مجمع ، اسامی کاندیداهایی که آمادگی حضور در ترکیب نخستین هیات مدیره و بازرس انجمن حسابرسان داخلی ایران را به طور کتبی و رسمی اعلام کرده بودند، را قرائت کرد.
در پایان برگزاری مجمع عمومی، شمارش آرای رای‌دهندگان انجام شد و به ترتیب ˈ محمد جواد صفارˈ،ˈ عباس ارباب سلیمانیˈ،ˈ ناصر امیدواریˈ،ˈ علی رحمانیˈ و ˈمرتضی اسدیˈ به عنوان نخستین اعضای هیات مدیره انجمن حسابرسان داخلی ایران برگزیده وˈسعید ترک زادهˈ و ˈمجید رستمی ˈ به ترتیب به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره و ˈسعید صدرایی نوریˈ و ˈمحمد نوری حسین آبادیˈ به ترتیب به عنوان بازرس اصلی و علی البدل انتخاب شدند.
لازم به ذکر است تقاضای تاسیس انجمن مذکور از اواخر سال 1384 به وزارت کشور اعلام شد، در نهایت آرزوی دیرینه حسابرسان داخلی کشور مبنی بر تاسیس این انجمن، در تاریخ چهارم تیرماه 91 با همت اعضاء هیات موسس و برخی از علاقه مندان به حرفه حسابرسی داخلی و همچنین با حمایت ها و پشتیبانی اعضای هیات عامل سازمان حسابرسی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس، مدیر عامل بورس اوراق بهادار، بانک مرکزی و جامعه حسابدران رسمی تحقق یافت.
از جمله اهداف تاسیس این انجمن می توان از تشکل حسابرسان داخلی کشور، اعتلای حرفه حسابرسی داخلی، کمک به تدوین استاندارد های حسابرسی داخلی در کشور و گسترش کیفی و کمی خدمات حرفه ای حسابرسان داخلی نام برد.
اقتصام** 9141 **1561

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال