نخستین تبلت ایرانی 27 خرداد ماه به بازار می آید

ایرنا بین الملل - تهران - نخستین تبلت ساخت داخل در سال تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی با نام تجاری ˈدیموˈ 27 خرداد ماه جاری در بازارهای سراسر کشور عرضه می شود.

ˈرضا مریداویˈ مدیر عامل شرکت سازنده این تبلت روز دوشنبه در آیین رونمایی از تبلت دیمو گفت: ‌کارخانه دیمو یک سال پیش در اهواز شروع به کار کرد و هم اکنون 10 هزار تبلت در ماه تولید می کند.
نام دیگر تبلت، لوح اینترنتی است، یکی از مهم‌ترین کاربردهای تبلت کار با اینترنت است. اما این محصولات هیچ وسیله جانبی مانند کیبورد یا ماوس به همراه ندارند و همه دنیای یک رایانه در همان لوح کوچک خلاصه می‌شود.
مریداوی با اشاره به این که شرکت ارتباطات ایرانیان اروند، ‌نخستین تولیدکننده تبلت در خاورمیانه است، ‌افزود: تبلت ایرانی از نظر کیفیت قابل رقابت با برندهای بزرگ دنیا است، ‌قیمت آن نیز نصف محصولات مشابه خارجی است.
وی گفت: تبلت های ایرانی در دو مدل هفت و 9 اینجی تولید می شود و قیمت آنها برای مصرف کننده به ترتیب 390 و 580 هزار تومان است.
وی افزود: این محصول در 2 ماه اول فروش قابل تعویض است و دوره گارانتی آن یک ساله می باشد.
مریداوی گفت: راه اندازی کارخانه دیمو برای 283 نفر شغل ایجاد کرده است و با افزایش تولید، شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید نیز خواهیم بود.
وی افزود: در حال حاضر 10 هزار تبلت در ماه در این کارخانه تولید می شود اما ظرفیت این کارخانه تولید 20 هزار تبلت در ماه است.
وی گفت: برنامه ما تصاحب 43 درصد بازار تبلت ایران تا یک سال آینده و صادرات تبلت های ایرانی به دو کشور حوزه خلیج فارس در این مدت است.
مریداوی در مورد مونتاژ بودن تبلت های ایرانی اظهار داشت: هیچکدام از برندها، تولیدکننده تمام قطعات مورد نیاز خود نیستند و هر کدام از قطعات تبلت از یک کارخانه تهیه و بعد مونتاژ می شود.
وی افزود: در شروع کار از کارشناسان کره ای برای آموزش مهندسان ایرانی استفاده کردیم.
این تولیدکننده گفت: کارخانه دیمو را بدون استفاده از تسهیلات بانکی و کمک های و حمایت های دولتی بنا کردیم و در سال تولید ملی انتظار حمایت از سوی مسئولان را داریم.
این تولیدکننده از رسانه های داخلی نیز انتقاد کرد و گفت:‌ برندهای خارجی و معرف دنیا به راحتی در رسانه ها تبلیغ می شود ولی همین رسانه ها بشدت از معرفی محصولات ساخت داخل پرهیز می کنند.
وی گفت: تولید داخل بدون حمایت همه جانبه دولت بوسیله نظام مالیاتی و گمرکی هدفمند و حمایت رسانه ها پا نخواهد گرفت.
برون مرزی**1423**

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال