نمایش توراندخت در فرهنگسرای نیاوران به صحنه رفت

استان تهران- گروه تئاتر ˈشرنگˈ که پیش از این نمایش ˈآدم خوابش می‌گیره و بازیگر و زنشˈ را با هنرمندی ˈعلی نصیریانˈ به روی صحنه برده بود، این بار با اجرای نمایش ˈتوراندختˈ در فرهنگسرای نیاوران به صحنه بازگشت.

ˈنگین میرحسنیˈ روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، گفت: نمایش کمدی ˈتوراندختˈ به کارگردانی ˈمحسن معینیˈ از دیروز در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفته و 32 اجرا را پشت سر خواهد گذاشت.
تهیه کننده تئاتر ˈتوراندختˈ توضیح داد: ریشه‌های اصلی داستان ˈتوراندختˈ به داستان گنبد سرخ از هفت پیکر نظامی بازمی‌گردد، این داستان در جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته و هنرمندان بزرگی همچون شیلر به عنوان نویسنده و پوچینی به عنوان یک اپرانویس مطرح ایتالیایی این داستان ایرانی را بازخوانی کرده‌اند.
میرحسنی ادامه داد: ˈبرتولت برشتˈ نمایشنامه نویس برجسته و مشهور آلمانی داستان توراندخت را مبدل به نمایشنامه کرده و این کتاب با ترجمه هنرمند قدیمی سینما و تئاتر کشورمان ˈرضا کرم رضاییˈ به چاپ رسیده است.
این تهیه‌کننده تئاتر گفت: محسن معینی با توجه به نمایشنامه برشت، متن تخت حوضی کرم‌رضایی و اپرای پوچینی با نگاه ویژه خود به این داستان پرداخته و یک تئاتر طنز را به اجرا درآورده است.
میرحسنی از ˈمحمدرضا علیمردانیˈ، ˈعلیرضا ناصحیˈ، ˈگیلدا حمیدیˈ، ˈتوماج دانش بهزادیˈ، ˈاسدالله یکتاˈ، ˈرضا تفکریˈ، ˈعلی رفیعیˈ، ˈآزاده اکبریˈ و ˈکیانا کیانیˈ به عنوان بازیگران این تئاتر نام برد و افزود: دانشجویان می‌توانند بلیت این نمایش را به صورت نیم بها دریافت کنند.
گروه تئاتر ˈشرنگ‌ˈ به کارگردانی ˈمحسن معینیˈ سال گذشته نمایش‌ ˈآدم خوابش می‌گیره و بازیگرو زنشˈ را با بازی ˈعلی نصیریانˈ و ˈمحبوبه بیاتˈ به روی صحنه سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برده بود.
نمایش ˈتوراندختˈ نیز به تهیه کنندگی نگین میر حسنی برای یک‌ماه همه روزه از ساعت 20:30 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.
ˈتوراندختˈ داستان دختر خاقان چین را روایت می‌کند که قصد ازدواج ندارد و به همین دلیل با مطرح کردن سه سوال قصد رد کردن تمام خواستگاران خود را دارد.
فراهنگ** تهرام/6065/1396

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال