رحیمی: اگر نفت ایران را تحریم کنند یک قطره نفت از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد

تهران-معاون اول رییس جمهوری هشدار داد : اگر بنا باشد نفت ایران را تحریم کنند یک قطره نفت از تنگه هرمز عبور نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا محمد رضا رحیمی عصر سه شنبه در سومین همایش بین المللی ارتقا توان داخلی افزود: ما علاقه ای به دشمنی و خصومت نداریم و شعار ما دوستی و برادری است اما غربی ها نمی خواهند نقشه های خود را رها کنند.
وی اظهار داشت: دشمنان زمانی دست از توطئه های خود بر خواهند داشت که با تمام قدرت آنها را سرجای خود بنشانیم.
معاون اول رییس جمهوری خطاب به شرکت کنندگان در سومین همایش بین المللی ارتقاء توان داخلی گفت: دولت آماده حمایت همه جانبه از فنآوری بخش علمی و دانشگاهی است و شما نیز باید این را مطالبه کنید.
معاون اول رییس‌جمهوری با بیان اینکه دولت به طور همه‌جانبه از علم، فناوری و بخش دانشگاهی کشور حمایت می‌کند ، گفت : دولت آمادگی دارد تمامی امکانات لازم را در اختیار دانشگاهها قرار داده و مقدمه گسترش روابط دانشگاه را با بخش‌های اجرایی و دولتی فراهم کند.
رحیمی اظهار داشت : امکانات و اختیارات در دست دولت است و علم و دانش نزد متخصصان و دانشگاهیان، بنابراین برای توسعه و ترقی لازم است این دو در یک نقطه به هم گره خورده و با یکدیگر متصل شوند.
معاون اول رییس‌جمهوری خواستار پیوند میان دولت و دانشگاه و همچنین ارتباط بیش از پیش مدیران و مسوولان اجرایی کشور با دانشگاهیان و دانشجویان شد و گفت : باید تلاش کنید تا این پیوند مستحکم و عمیق باشد و روزبه‌روز به آن افزوده شود.
رحیمی در ادامه با اشاره به روحیه خودباوری ملت ایران گفت: پیش از انقلاب اسلامی، کشور در زمینه خودباوری گرفتار ضعف و سستی بود و کسی جرأت نداشت گامی در عرصه صنعت و نوآوری بردارد اما با انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) روحیه خودباوری در ملت ایران شکوفا شد و این خودباوری در نخستین گام در دوران دفاع مقدس به نمایش درآمد.
معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ملت ایران از قدرت خود آگاه شد و توانایی‌های خود را باور کرد، گفت: چشم مردم ایران در گذشته و پیش از انقلاب اسلامی به دست صنعتگران غربی بود اما امروز این باور در ملت ایران بوجود آمده است که می‌توانیم در عرصه علم، صنعت و فناوری و در تمامی بخش‌ها پیشگام و سرآمد باشیم.
وی خاطر نشان کرد: امروز در کشور در حال از بین بردن فاصله‌ها هستیم؛ فاصله‌هایی که از گذشته و در حکومت‌های وابسته به بیگانگان بر ما تحمیل شد. امروز شکوفایی و خودباوری ملت ایران فاصله‌ها را به سرعت کم کرده و در حال جبران گذشته‌ها است.
رحیمی با اشاره به استعدادها و نبوغ درخشان ملت ایران اظهار داشت: هوش و زکاوت ایرانیان در هر نقطه از جهان زبانزد است و هرجا وقتی خبر اتفاقی بزرگ در عرصه علم و فناوری منتشر می‌شود نام ایرانیان به چشم می خورد.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به حمایت‌های دولت نهم و دهم از علم و فناوری اظهار داشت: خودباوری ایرانیان با شعار ما می‌توانیم دکتر احمدی‌نژاد آمیخته و در دولت نهم حرکتی نو در تحولات عرصه علم و صنعت آغاز شد.
وی افزود: در دولت نهم و دهم اقدامات شایسته‌ای در راستای حمایت از علم و فناوری صورت گرفت و زیرساخت‌های لازم جهت ارتقاء فناوری و توسعه نوآوری ایجاد شد.
معاون اول رییس جمهوری تأسیس معاونت علمی و فناوری در دولت احمدی‌نژاد را نشانه اهمیت رییس‌جمهوری به دانش و فناوری دانست و افزود: ارائه امکانات گسترده به دانشگاه‌ها و محیط‌های علم و دانش، حمایت از صدور خدمات فنی و مهندسی با فناوری‌های نوین، توسعه استانداردهای بومی، ارائه تسهیلات بانکی، اعطای مشوق‌ها و جوایز مختلف و ایجاد شرایط رقابت عادلانه با شرکت‌های خارجی از جمله اقداماتی است که در دولت نهم آغاز شده و هم اکنون در حال اجرا است.
رحیمی گفت اگر بتوانیم ارتباط مقامات و مسئولان کشور را بیش از گذشته با دانشگاه و دانشگاهیان برقرار کنیم، در زمینه علم و فناوری با سرعت پیش خواهیم رفت و سریع‌تر به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.
معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد:باید فضایی فراهم شودکه مسئولان به دانشگاه‌ها فرا خوانده شده و به دور از تنش و در محیطی آرام، از طریق همفکری و تبادل دیدگاه‌ها با دانشگاهیان ارتباط میان بخش اجرا و دانش گسترش پیدا کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌های کشور در عرصه نفت گفت: در گذشته صنعت نفت کشورمان به برخی کشورها از جمله انگلستان وابسته بود اما امروز از این وابستگی رها شده و بخش قابل توجهی از نیازهای صنعت نفت کشور توسط مهندسان و متخصصان ایرانی ساخته و تامین می شود.
رحیمی با اشاره به تحریم دشمنان علیه ملت ایران گفت: دشمنان هنگامی که از خودباوری ملت ایران آگاه شدند روز به روز تحریم‌های خود را گسترش داده و سعی کردند در مسیر ترقی و پیشرفت ملت ایران توقف ایجاد کنند اما تجربیات هشت سال دفاع مقدس نشان داد که بیگانگان هرگز به چنین اهدافی دست پیدا نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه دشمنان قصد دارند اسلام، ایران و انقلاب را نابود کنند، تصریح کرد: مخالفت با انرژی هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست و اگر اعلام کنیم که دیگر به دنبال انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای نیستیم باز هم دشمنان ما را رها نخواهند کرد چرا که آنها می‌خواهند ما را به سمت بردگی و وابستگی پیش ببرند.
رحیمی با تاکید بر ضرورت تقویت و پیشرفت در بخش علم و فناوری کشور گفت: دشمنان تنها زمانی ما را رها می‌کنند که مقتدر باشیم و با قاطعیت در مقابل آنها ایستادگی کنیم.
سیام/9012/9121 1568

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال