نگار جواهریان، ابراهیم حاتمی کیا و شهاب حسینی منتخب منتقدان شدند

تهران-چهارمین ˈشب منتقدان و نویسندگان سینماییˈ با معرفی برگزیدگان سینمای ایران با معرفی برگزیدگان سینمایی در بخش های مختلف برگزار شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، چهارمین ˈشب منتقدان و نویسندگان سینماییˈ با حضور جمع بسیاری از هنرمندان، منتقدان و نویسندگان و اهالی رسانه برگزار و منتخبان این جشن در بخش های مختلف به این شرح معرفی شدند:
بازیگر مکمل زن
نامزدهای این بخش عبارت بودند از : مرضیه برومند، پانته آ بهرام و نگار جواهریان برای بازی در فیلم هیچ، گلچهره سجادیه برای بازی در فیلم حوالی اتوبان و مهرآوره شریفی نیا برای فیلم سینمایی پشت در خبری نیست که در نهایت تندیس این بخش به مهرآوه شریفی نیا رسید.
بازیگر نقش اول زن
نامزدهای این بخش عبارت بودند از: مهناز افشار برای بازی در فیلم طبقه سوم، نگار جواهریان برای بازی در فیلم طلا و مس، لیلا حاتمی برای بازی در پرسه در مه، مریلا زارعی برای بازی در کیفر و فاطمه معتمد آریا بازیگر فیلم سینمایی صد سال به این سال ها.
در این بخش دیپلم افتخار به مهناز افشار رسید و تندیس منتقدان به نگار جواهریان برای بازی در فیلم طلا و مس اهدا شد.
بهترین بازیگر مکمل مرد
آقایان مهران احمدی برای بازی در فیلم هیچ، رضا بابک برای بازی در به رنگ ارغوان، حامد بهداد بازیگر فیلم کیمیا و خاک، جمشید هاشم پور برای نقش آفرینی در فیلم کیفر و هدایت هاشمی برای بازی در فیلم لطفا مزاحم نشوید.
تندیس هیات داوران چهارمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران به مهران احمدی بازیگر فیلم هیچ اهدا شد.
بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدهای این بخش عبارت بودند از: شهاب حسینی برای بازی در فیلم پرسه در مه، مصطفی زمانی بازیگر فیلم کیفر، حمید فرخ نژاد برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی به رنگ ارغوان، حامد کمیلی بازیگر فیلم پسر آدم دختر حوا و مهدی هاشمی برای بازی در فیلم سینمایی هیچ.
هیات داوران تندیس خود را در این بخش به شهاب حسینی اهدا کرد.
اهدای تندیس خلاقیت در بازیگری به فرخ نژاد
در ادامه این مراسم هیات داوران تندیس خلاقیت در بازیگری را به حمید فرخ نژاد برای بازی در آثاری متفاوت همچون به رنگ ارغوان، شب واقعه، آتشکار و دیگر آثار این هنرمند در سال گذشته اهدا کرد.
وی تندیس خود را از دستان اصغر فرهادی دریافت کرد و گفت: می توانید بنویسید حمید فرخ نژاد بالاخره تندیس گرفت!
این بازیگر سینما تصریح کرد: اکران فیلم به رنگ ارغوان پس از سال ها و موافقت با نمایش عمومی فیلم آتشکار از جمله اتفاقات خوبی بود که در دوران بازیگری من رخ داد و امیدوارم همه آثار سینمایی امکان دیده شدن از سوی مخاطبان را پیدا کنند.
تندیس حرفه ای ترین تهیه کننده بخش خصوصی
در ادامه این مراسم تندیس انجمن منتقدان و جایزه استاندارد حرفه ای در تهیه کنندگی به سعید حاجی میری تهیه کننده فیلم سینمایی پسر آدم دختر حوا رسید.
تندیس خلاقیت در فیلمسازی
سیاوش اسعدی برای فیلم حوالی اتوبان، مجید برزگر برای کارگردانی فیلم باران های موسمی، بهرام بهرامیان برای فیلم آل، شبنم عرفی نژاد کارگردان فیلم سینمایی پشت در خبری نیست و مهدی نادری خالق فیلم بدرود بغداد از جمله نامزدهای این بخش بودند که در نهایت تندیس جشنواره به سیاوش اسعدی کارگردان فیلم حوالی اتوبان رسید. همچنین از فیلم سینمایی بدرود بغداد به کارگردانی مهدی نادری در این بخش تقدیر شد.
بخش استفاده از خلاقیت در فن آوری های نوین
در این بخش آقایان تورج اصلانی فیلمبردار فیلم بدرود بغداد، حامد ثابت برای موسیقی فیلم پرسه در مه، حمید خضوعی ابیانه فیلمبردار فیلم های ملک سلیمان و پرسه در مه و فرشاد محمدی فیلمبردار فیلم آناهیتا نامزد دریافت تندیس بودند که در نهایت حمید خضوعی ابیانه موفق به دریافت شد.
همچنین در این بخش از حامد ثابت تقدیر شد.
بهترین فیلمنامه
ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به رنگ ارغوان، بهرام توکلی برای فیلم پرسه در مه علیرضا نادری فیلمنامه نویس کیفر، محسن تنابنده برای فیلمنامه هفت دقیقه تا پاییز و داوید امیریان و احمد کاوری فیلمنامه نویسان فیلم نفوذی از جمله نامزدهای دریافت تندیس بودند که در نهایت تندیس این بخش به بهرام توکلی رسید.
همچنین از علیرضا نادری برای نگارش فیلمنامه فیلم کیفر در این بخش تقدیر شد.
بهترین کارگردانی
نامزدهای این بخش عبارت بودند از: ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم به رنگ ارغوان، بهرام توکلی برای پرسه در مه، حسن فتحی برای فیلم کیفر، عبدالرضا کاهانی خالق فیلم هیچ و داریوش مهرجویی و مهدی کرم پور برای فیلم طهران تهران.
تندیس بهترین کارگردانی در این بخش به ابراهیم حاتمی کیا رسید. وی در سخنانی با اشاره به نقش خطیر نقد های سینمایی در بهبود وضعیت سینمای ایران گفت: 20 سال پیش وقتی نقدی را می خواندم عصبانی می شدم اما باید بپذیریم ما به این نیش و نوش اصحاب قلم نیاز داریم تا تفاوت بین دوغ و دوشاب را که این روزها تشخصیشان از یکدیگر در سینما دشوار است را دریابیم.
بهترین فیلم
به رنگ ارغوان، کیفر، پرسه در مه، طهران تهران و هفت دقیقه تا پاییز نامزدهای این بخش بودند و در نهایت سعید سعدی برای تهیه کنندگی فیلم کیفر تندیس این بخش را دریافت کرد.
همچنین از فیلم سینمایی پرسه در مه به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی نیز تقدیر شد.
در ادامه این بخش باشگاه فیلم تهران نیز جوایزی را به این شرح اهدا کرد:
بهترین فیلمنامه: محسن عبدالوهاب برای فیلم لطفا مزاحم نشوید
بهترین بازیگر نقش اول زن: هدیه تهرانی برای هفت دقیقه تا پاییز
بهترین بازیگر نقش اول مرد: محسن تنابنده برای فیلم هفت دقیقه تا پاییز
بهترین کارگردانی: همایون اسعدیان کارگردان طلا و مس
بهترین فیلم: طلا و مس به تهیه کنندگی منوچهر محمدی
شهرام شکیبا اجرای این برنامه را برعهده داشت. همچنین سینماگرانی همچون مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی کیا، رضا میرکریمی، سیروس الوند، حمید فرخ نژاد، اصغر فرهادی، فاطمه معتمد آریا، هانیه توسلی، طناز طباطبایی و... در این مراسم حضور داشتند. اجرای موسیقی توسط جلال ذالفنون از دیگر بخش های این مراسم بود.
چهارمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران که از ساعت 18 و 30 دقیقه روز جمعه در فرهنگسرای ارسباران آغاز شده بود جمعه شب به پایان رسید.
فراهنگ**1983**

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال