باغ لاله ها در جاده کرج - چالوس استان البرز گشایش یافت

کرج - باغ لاله ها در استان البرز در آیینی با حضور مسوولان این استان ، در جاده کرج - چالوس برای بازدید عموم گشایش یافت.

مدیر شرکت مهد لاله ها گفت: امسال 32 گونه لاله در نمایشگاه لاله ها در استان البرز به نمایش گذاشته شده است.
ˈجواد غلامیˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: این گونه ها طی دو هفته در سه نوبت ( پیش رس ، متوسط رس و دیررس) به گل می نشینند.
وی همچنین اظهار داشت: علاوه بر این گونه ها 400 هزار پیاز گل نیز در این نمایشگاه وجود دارد.
غلامی ادامه داد : اکنون 1400 گونه لاله از سراسر جهان در کلکسیون گل کشور هلند ثبت شده که از این تعداد فقط 300 گونه آن کشت می شود.
مدیر شرکت مهد لاله ها گفت: طبق آمار سه سال قبل ، سهم درآمد کشورمان از فروش گل و گیاه 40 میلیون دلار بوده است که نسبت به درآمد 100 میلیارد دلاری جهان در آن مقطع بسیار ناچیز است .
غلامی تعداد بازدید کنندگان از نمایشگاه لاله ها در سال گذشته را 500 هزار نفر عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود این تعداد در اردیبهشت ماه امسال افزایش یابد.
معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج نیز در این مراسم گفت: ایران اسلامی از نعمت های طبیعی و خدادادی بسیاری برخوردار است که در نوع خود بی نظیرند.
ˈمهدی ایران نژادˈ افزود: جاده چالوس در استان البرز یکی از زیباترین منابع طبیعی است که استفاده از آن در حوزه گردشگری نیازمند توجه و برنامه ریزی هرچه بیشتر است.
وی ادامه داد: تاسیس استان البرز موقعیتهای ویژه ای را برای مردم این منطقه بوجود آورده است که استفاده از آنها منشاء خیر و برکت است.
ایران نژاد بیان داشت: با اعتبارات بسیار خوبی که در سفرهای استانی رییس جمهوری به این استان اختصاص یافته است ، مسوولان باید تمام تلاش خود را در جهت توسعه و رشد استان البرز به کار گیرند.
وی گفت: اقدامات بسیار خوبی در بخش های عمرانی در استان البرز بویژه جاده چالوس و بخش آسارا آغاز شده که نوید بخش آینده ای روشن برای این استان است.
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز نیز در این آیین گفت: باغ لاله های گچسر به عنوان پدیده ای تک مکانی در جاده چالوس سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کند.
ˈمحمدرضا پویندهˈ افزود : استان البرز دارای ظرفتیهای بسیاری در حوزه گردشگری است که بخش عمده ای از آنها در جاده چالوس واقع شده است.
وی بیان داشت: روستاها و مناطق مورد هدف گردشگری نیازمند توجه و حمایت هر چه بیشتر هستند زیرا که توسعه این مناطق نقش مهمی در بخش گردشگری و جذب گردشگران دارد .
پوینده گفت: میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز تمام توان خود را برای ثبت جاده چالوس در فهرست جهانی به کار گرفته است که امیدواریم این اتفاق مهم با تلاش ، همکاری و هماهنگی بین بخشی مسوولان طی برنامه پنجم محقق شود .
وی اظهار داشت: گردشگری به عنوان بخشی از سرمایه هر کشور ، نقش مهمی در درآمد ملی و همچنین اشتغالزایی دارد که این امر نیازمند برنامه ریزی مدون است .
پوینده گفت: هم اکنون تعداد 60 کارشناس به صورت تخصصی در حوزه گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان البرز فعالند که بهره گیری از تجربیات و توانمند یهای این افراد در معرفی آثار و مکانهای تاریخی و گردشگری استان بسیار تاثیرگذار است.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ابراز امیدواری کرد با معرفی جاذبه های گردشگری استان بتوان هرچه بیشتر این بخش را توسعه داد.
نمایشگاه لاله ها در کیلومتر 54 محور کرج - چالوس تا 25 اریبهشت ماه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.
لازم به ذکر است در حاشیه این جشنواره نمایشگاهی از عکس و کتاب با موضوع گل و گیاه برای بازدید عمو برپا شده است. ک/2
7423/1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال