ˈ سیروس صابر ˈ هنرمند نام آشنای سینما و تئاتر کشور در کرج تشییع شد

کرج - ˈسیروس صابر ˈ هنرمند نام آشنای سینما و تئاتر کشور و استان البرز امروز در کرج توسط هنرمندان و شماری از مردم تشییع و در بهشت سکینه این شهرستان آرام گرفت.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز روزپنجشنبه در حاشیه مراسم تشییع این هنرمند به خبرنگار ایرنا گفت:‌ سالها تلاش صادقانه درخدمت فرهنگ و هنر ، تفکر مذهبی ، سلامت ، روحیه ولایت پذیری و آثار مثبت هنری ،‌ از خصوصیات بارز مرحوم صابر بود.
ˈ ابراهیم گله دار زاده ˈ‌ افزود:‌ در حوزه نمایش همیشه یک نقش پدرانه داشت و اتحاد و همدلی در برگزاری جشنواره های ملی و استانی با محوریت وی انجام می شد.
وی خاطرنشان کرد:‌ یوسف پیامبر، مردان آنجلس، مریم مقدس ، پهلوانان نمی میرند و ملک سلیمان از جمله کارنامه درخشان هنری مرحوم سیروس صابر است.
گله دار زاده اضافه کرد: صابر که از بزرگان تئاتر کرج بود فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان بازیگر در سینما از اواخر دهه 60 با بازی در فیلم سینمایی ˈ عروس حلبچه ˈ به کارگردانی حسن کاربخش آغاز کرد.
وی گفت: پرواز از اردوگاه، سرعت و دنیای وارونه از دیگر آثار سینمایی صابر طی مدت فعالیت هنری اش در سینما به شمار می رود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسیروس صابرˈ در سن 71 سالگی به علت سرطان خون هفدهم خرداد ماه جاری درگذشت و روز پنجشنبه از مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز توسط هنرمندان و شماری از مردم استان تشییع و د‌ر بهشت سکینه کرج آرام گرفت. ک/2
694/1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال