جشن دنیای تصویر با معرفی برترین های سینما و تلویزیون برگزار شد

تهران - دوازدهمین جشن ˈدنیای تصویرˈ با اهدای تندیس ˈحافظˈ به برترین های سینما و تلویزیون برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، دوازدهمین جشن دنیای تصویر با حضور تعداد زیادی از اهالی سینما، تلویزیون و تئاتر شب گذشته(سه شنبه) در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.
ˈعلی معلمˈ مدیر مسوول ماهنامه ˈدنیای تصویرˈ و دبیر این جشن در ابتدای این مراسم با تقدیر و تشکر از حضور سینماگران گفت: جشن ˈدنیای تصویرˈ همانند بسیاری از رویدادهای سینمایی کشور همچون جشنواره فیلم فجر و خانه سینما محلی برای وحدت اهالی سینما است.
وی افزود: امروز سینمای ایران پس از سی سال، هویتی مستقل یافته، از این رو همه سینماگران باید در راستای وحدت و همدلی و دوری از نفاق تلاش کنند.
این تهیه کننده سینما تصریح کرد که بهتر است سلیقه های مختلف را تحمل کنیم و به یکدیگر احترام بگذاریم.
معلم درباره جشن دنیای تصویر یادآور شد: هر تندیسی در این جشنواره در هر بخش فقط برای یک نفر است و نمی توانستیم در هر بخش بیش از پنج نامزد را معرفی کنیم.
وی در ادامه گفت: این جشن فرصتی برای جمع شدن اهالی سینما در کنار یکدیگر است و امیدوارم همه ما به تاریخ سرزمینان اهمیت دهیم.
مدیرمسوول ماهنامه دنیای تصویر یادآور شد: امروز رابطه فرهنگ و اقتصاد از میان رفته است و در شرایط کنونی باید برای حفظ فرهنگ ایران زمین تلاش و با مردم حرکت کنیم.
در ادامه این مراسم، تندیس بخش مستند به فیلم ˈمشترک مورد نظرˈ به کارگردانی لقمان خالدی رسید.
حامد بهداد تندیس ˈحافظˈ این بخش را به این سینماگر جوان اهدا کرد.
همچنین در بخش بهترین تئاتر نیز تندیس ˈحافظˈ به ˈخانمچه و مهتابیˈ به کارگردانی هادی مرزبان رسید. امین تارخ و هنگامه قاضیانی تندیس این بخش را اهدا کردند.
تقدیر از سعید راد و اهدای تندیس ˈحافظˈ به این بازیگر کهنه کار سینمای ایران، بخش بعدی این جشن بود. وی تندیس خود را از دستان محمدرضا فروتن بازیگر سینما دریافت کرد.
در ادامه این مراسم، تندیس ˈحافظˈ بخش دستاوردهای حرفه ای به حمید قدیریان برای فیلم ˈملک سلیمانˈ رسید.
پسر وی به نمایندگی از سوی این سینماگر، تندیس پدر را از دستان سحر قریشی و فرناز رهنما دریافت کرد.
همچنین تندیس ˈحافظˈ بهترین موسیقی متن دوازدهمین جشن دنیای تصویر به محسن چاووشی و اردلان کامکار رسید.
تندیس ˈحافظˈ بهترین اثر سینمایی در این جشن نیز به داریوش مهرجویی برای فیلم ˈسنتوریˈ رسید. مسعود کیمیایی جایزه مهرجویی را به وی اهدا کرد.
فرشاد محمدی فیلمبردار فیلم ˈآلˈ نیز تندیس ˈحافظˈ جشنواره دنیای تصویر را در بخش بهترین فیلمبرداری را از دستان برزو ارجمند دریافت کرد.
در بخش بهترین فیلمنامه آثار سینمایی نیز تندیس ˈحافظˈ به حامد محمدی فیلمنامه نویس فیلم ˈطلا و مسˈ رسید. وی تندیس خود را از دستان را رضا رویگری دریافت کرد.
مهناز افشار برای بازی در فیلم ˈطبقه سومˈ نیز تندیس ˈحافظˈ بهترین بازیگر نقش اول زن را از دستان حسام نواب صفوی دریافت کرد.
همچنین بهاره رهنما تندیس ˈحافظˈ بهترین بازیگر مکمل زن را به مریلا زارعی اهدا کرد.
در ادامه این مراسم شیلا خداداد و رویا نونهالی تندیس ˈحافظˈ بهترین بازیگر مرد را به شهاب حسینی برای فیلم ˈسوپر استارˈ و ˈدرباره الیˈ و جایزه دوم این بخش را به حمید فرخ نژاد برای ایفای نقش در فیلم ˈبه رنگ ارغوانˈ اهدا کردند.
عبدالرضا اکبری و پندار اکبری نیز تندیس ˈحافظˈ بهترین کارگردانی آثار سینمایی جشن دنیای تصویر را به اصغر فرهادی برای فیلم ˈدرباره الیˈ تقدیم کردند. مریلا زارعی به نمایندگی از این کارگردان سینما، تندیس این بخش را دریافت کرد.
در ادامه این مراسم تندیس ˈحافظˈ بهترین ترانه فیلم و سریال از سوی محمد سریر به رضا یزدانی برای فیلم ˈطهران تهرانˈ اهدا شد.
اهدای برگزیدگان بخش تلویزیونی بخش پایانی این رویداد سینمایی بود. تندیس ˈحافظˈ بهترین بازیگر زن سریال درام در این بخش به بهنوش طباطبایی برای سریال ˈدر مسیر زاینده رودˈ رسید و وی تندیس خود را از دستان مهدی پاکدل همسرش دریافت کرد.
همچنین جایزه دوم این بخش به کتایون ریاحی رسید و لاله اسکندی تندیس وی را اهدا کرد.
تندیس ˈحافظˈ بهترین بازیگر مرد مجموعه تلویزیونی درام نیز به امیر جعفری برای سریال ˈزیر هشتˈ رسید. وی تندیس خود را از دستان سروش صحت دریافت کرد.
همچنین در بخش بهترین فیلمنامه نیز مصطفی زمانی تندیس این بخش را به علیرضا نادری برای فیلم ˈدر مسیر زاینده رودˈ تقدیم کرد.
اهدای تندیس ˈحافظˈ بهترین کارگردانی به مسعود جعفری جوزانی برای مجموعه تلویزیونی ˈدر چشم بادˈ رسید. سحر جعفری جوزانی تندیس این بخش را به پدر خود اهدا کرد.
در ادامه این مراسم تندیس بهترین بازیگران زن و مرد آثار طنز اهدا شد. بهنام تشکر و شقایق دهقان بازیگران سریال ˈساختمان پزشکانˈ تندیس ˈحافظˈ این بخش را به الیکا عبدالرزاق برای مجموعه ˈقهوه تلخˈ اهدا کردند.
همچنین علی غفاری و فرزاد حسنی مجریان تلویزیونی نیز تندیس ˈحافظˈ بهترین بازیگر مرد را به مهران مدیری بازیگر مجموعه ˈقهوه تلخˈ اهدا کردند.
همچنین تندیس ˈحافظˈ بهترین مجموعه تلویزیونی نیز به سریال ˈقهوه تلخˈ رسید.
فراهنگ ** 1983 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال