مجوز سه شرکت مشاور سرمایه گذاری صادر شد

تهران- سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت سه شرکت مشاور سرمایه گذاری در بازار سرمایه را صادر کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مدیرنظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شرکت های ارزش پرداز آریان، تامین سرمایه نوین و نیکی گستر پس از تکمیل و ارائه مدارک لازم، مجوز فعالیت خود را از این سازمان دریافت کردند.
ˈایوب باقر تبارˈ افزود: هم اکنون 15 شرکت درخواست اخذ مجوز فعالیت مشاور سرمایه گذاری خود را به سازمان بورس ارسال کرده اند که کارشناسان مدیریت نظارت بر نهادهای مالی این سازمان در حال بررسی اسناد و مدارک این شرکت ها هستند.
وی ادامه داد: شرکت مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین پس از کاریزما، دومین مجوز فعالیت سبدگردانی شرکت های غیر کارگزاری را از سازمان بورس دریافت کرد.
باقر تبار گفت:همچنین به شرکت های مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان و تامین سرمایه نوین و نیکی گستر مجوز مشاور عرضه و به شرکت های ارزش پرداز آریان و نیکی گستر مجوز مشاور پذیرش اعطا شده است.

**هشدار به شرکت ها و سایت های بدون مجوز
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس به شرکت ها و سایت هایی که بدون مجوز اقدام به تبلیغ ارائه خدمات مشاور سرمایه گذاری، مدیریت دارایی ، سبدگردانی وغیره می کنند، هشدار داد که طبق مقررات با آنها بر خورد خواهد شد.
وی افزود: سازمان بورس در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و توسعه بازار کارا و شفاف اوراق بهادار و بر اساس بند یک ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار، هر شخصی را که بدون رعایت مقررات این قانون، تحت هر عنوان به فعالیت‌هایی از قبیل مشاوره سرمایه‌گذاری که مستلزم اخذ مجوز است، مبادرت کند، به حبس تعزیزی یا جزای نقدی محکوم می‌شود.
باقر تبار افزود : شرکت های مشاور سرمایه گذاری و سبدگردان با رعایت میزان نیروهای متخصص و دراختیار داشتن امکانات نرم و سخت افرازی لازم می توانند مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت کنند.
وی اظهار داشت: این شرکت ها موظف هستند قبل از ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی به سرمایه گذار، طبق فرم های مشخص نسبت به دریافت اطلاعات لازم از مشتریان در خصوص میزان ریسک پذیری، آشنایی آنان به بازار سرمایه، هدف و افق سرمایه گذاری اقدام کنند و پس از آن، متناسب با شرایط هر سرمایه گذار، مشاوره یا سبد سهام برای آنان تشکیل دهند.
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت : بدیهی است سایت هایی که به شکل کلی و بدون شناسایی مشتری و نیاز آن ها، اقدام به ارائه خدمات مشاوره و سبدگردانی می کنند، علاوه بر اینکه فعالیت آنها غیر مجاز است، مشتریان خود را با مخاطرات زیادی روبرو می کنند.
اقتصام** 9141**1601

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال