جهاد اقتصادی، عمرانی و فرهنگی سه ماموریت اصلی اوقاف است

تبریز- نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جهاد اقتصادی، جهاد عمرانی و جهاد فرهنگی سه ماموریت اصلی اوقاف در سالجاری می باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمدی روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در تبریز اظهار داشت: احیای موقوفات و گسترش فرهنگ وقف، توجه ویژه به فعالیت های قرآنی از جمله حفظ و قرائت قرآن و عمران و آبادانی بقاع متبرکه برای افزایش زائرین از جمله فعالیت هایی می باشد که در راس برنامه های اوقاف قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه مدیریت بقعه ها با سازمان اوقاف می باشد افزود: باید نتیجه فعالیت های انجام شده در این سازمان در بقعه ها بروز و ظهور یابد.
حجت الاسلام محمدی ابراز داشت: اگر برنامه ای فرهنگی مشخصی برای این اماکن ارائه و اجرا شود شاهد استقبال بیشتر مردم به زیارت از این اماکن متبرکه و جلب افراد بیشتر برای امر خیر وقف خواهیم بود.
وی اضافه کرد: باید در سال جهاد اقتصادی به گونه ای عمل نماییم که جهانیان بدانند که اسلام پس از 14 قرن توانایی اداره اقتصادی و سیاسی جامعه را دارد.
سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه زندگی در جامعه ای که تحت رهبری ولایت فقیه می باشد یک موهبت الهی است افزود: باید در اطاعت از منویات رهبری به صورت جامع عمل نماییم.
وی گفت: اطاعت گزینشی از فرامین رهبری و توجیه و تفسیر فرمایشات ایشان بر حسب منافع شخصی و گروهی موجب تحقق نیافتن برنامه ها می شود.
حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: هر جا تسلیم واقعی فرامین رهبری بوده ایم به پیروزی دست یافته ایم و هرکجا با شک و تردید با آنها برخورد کرده ایم در رسیدن به اهدافمان با مشکل مواجه شده ایم.
در این مراسم حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی بعنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات حجت الاسلام حسین نوبری قدردانی شد.
7240/593/ 1645

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال