ابر نرم افزار جامع صنعت رونمایی شد

تهران - نخستین ابرنرم افزار فارسی زبان جامع صنعت کشور به منظور بکارگیری بنگاه های اقتصادی و سازمانهای صنعتی طراحی و رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر پروژه طراحی ابر نرم افزار جامع صنعت گفت: این نرم‌افزار یک دیتابیس کامل به شمار می‌رود و قابلیت‌های رایج مورد نیاز نرم‌افزارها در آن متمرکز شده است.
ˈعلی کارآمدˈ از این نرم‌افزار به عنوان انقلابی در صنعت کشور یاد کرد و افزود: از این پس بنگاه‌های اقتصادی و حتی سازمان‌های بزرگ دولتی با به کارگیری این ابر نرم‌افزار می‌توانند از تمامی نرم‌افزارهای رایج استفاده کنند، بدان معنی که این نرم‌افزار جامع، می‌تواند کل خطوط نرم‌افزاری سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را تامین کرده و تحت کنترل خود داشته باشد.
وی ادامه داد: این ابر نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده که با توسعه صنعت فناوری اطلاعات و اضافه شدن نرم‌افزارهای جدید، امکان طراحی و توسعه نرم‌افزار جدید در دل این ابر نرم‌افزار وجود دارد.
این مقام مسئول در صنعت آی‌تی کشور از ادغام و تلفیق بیش از 100 عنوان نرم‌افزار در ابر نرم‌افزار تازه متولد شده خبر داد و افزود: این ابر نرم‌افزار از سیستم نگهبانی ورودی سازمان‌ها و ادارات تا نیازهای بالاترین سطوح مدیریتی سازمان‌ها از جمله راهبری کلان، سیستمهای اداری، مالی، صنعتی، مهندسی و اطلاعاتی، برنامه و بودجه به صورت کلان و خرد را پوشش می‌دهد.
به گفته وی، در طراحی و تولید این ابر نرم‌افزار از ابزارهای سیستم های تولیدی تمام نرم‌افزارهایی همچون بورلند دات نت، میکروسافت دات نت، سی‌کوال، اکتیوایکس و... بهره گرفته شده است.
وی در مورد نحوه دست‌یابی به دانش طراحی این ابرنرم‌افزار گفت: بیش از 50 نفر از کارشناسان خبره و فارغ‌التحصیلان صنعت آی‌تی در کشور پس از حدود 38 ماه تلاش، مطالعه و کار تحقیقاتی موفق به طراحی و تولید این ابر نرم افزار جامع شدند، تا جایی که برای طراحی آن فقط نزدیک به 400 هزار ساعت کار تحقیقاتی صورت گرفته است.
وی با لایه‌ای توصیف کردن این ابر نرم‌‌افزار گفت: این ابر نرم‌افزار جامع به گونه‌ طراحی شده که به عنوان نرم‌افزار مادر ایفای نقش می‌کند و هرگونه عملیات نرم‌افزاری در سیستم با اجازه نرم‌افزار مادر عمل می‌کند، بدان معنی که تمام امور نرم‌افزاری موسسات، سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تحت نظر مدیر یا مدیران می‌تواند باشد.
کارآمد، بدون قفل بودن این ابر نرم‌افزار را یکی از قابلیت جذاب این نرم افزار دانست و ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلات نرم‌افزارهای بکارگرفته شده در دستگاه‌های مختلف قفل‌دار بودن نرم‌افزارها و از کارافتادن سیستم‌ها است، در شرایطی که کارشناسان صنعت آی تی توانسته‌اند با بومی‌سازی ابر نرم‌افزار جامع فارسی زبان، محدودیت قفل و از کارافتادن نرم‌افزار و محدودیتهای کاربری را به طور قطعی رفع کرده و نرم‌افزارها را با شماره سریال اختصاصی برای هر کاربر عرضه کند.
وی طراحی و ساخت بانک‌های اطلاعاتی مورد نظر توسط مدیر برنامه، تعریف گردشکار اطلاعات سازمان در زبان برنامه‌نویسی فارسی کارا، تنظیم و طراحی خودکار و دستی فرم‌های ورود اطلاعات، تنظیم و طراحی خودکار و دستی فرم‌های ویرایش و جست‌وجو و نمایش اطلاعات، تنظیم و طراحی خودکار و دستی فرم‌های گزارشات اطلاعاتی محاسباتی و آماری، امکان تعریف کاربران متعدد با دسترسی‌های متفاوت در شبکه و بازخوانی فایل‌های اطلاعاتی سایر برنامه‌های استاندارد بانک اطلاعاتی و یا ساختار یافته‌ سایر شرکتها و انتقال اطلاعات آنها به درون بانک مورد نظر با انواع فرمت‌های چینش کاراکتری مانند: یونی‌کد ویندوز، ویندوز 1256، ایران سیستم، سایه، پانیذ و... را از جمله دیگر قابلیت‌های این ابر نرم‌افزار ذکر کرد.
وی در پایان با بیان اینکه این ابر نرم‌افزار در حال حاضر در تعداد محدودی تولید شده است، گفت: بزودی با تولید انبوه نسل جدید ابر نرم‌افزار فارسی زبان همه فعالان اقتصادی می‌توانند از این نرم‌افزار بهره‌مند شوند، اما با این حال از طریق تارنمای www.karamadsoft.com می توانند از جزئیات تامین این ابر نرم افزار مطلع شوند.
اقتصام ** 1574

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال