راننده آلمانی در آستانه دومین قهرمانی فرمول یک

تهران- چهاردهمین جایزه بزرگ فرمول یک، با نهمین عنوان قهرمانی سباستین فتل به پایان رسید تا این راننده آلمانی در آستانه قهرمانی این فصل قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بی بی سی نیوز،در صورت قهرمانی فتل، وی جوان‌ترین راننده‌ای خواهد بود که دو سال پیاپی عنوان قهرمانی این رقابتها را بدست می آورد.
در پایان رقابتهای سنگاپور و در پیست مارینابی،سباستین فتل راننده 24 ساله تیم ردبول موفق شد با ثبت زمان یک ساعت و 59 دقیقه و 6 ثانیه و 757 هزارم ثانیه عنوان قهرمانی را بدست آورد.
مدافع عنوان قهرمانی، پیش از این هم در پیست های استرالیا، مالزی، ترکیه، اسپانیا، موناکو، اروپا، بلژیک و ایتالیا سریع تر از بقیه راننده ها از خط پایان عبور کرده بود.
نکته جالب در کسب نتایج این فصل سباستین فتل، ثبت قهرمانی های سه‌گانه است که او دو بار موفق به انجام آن شد. فتل در مسابقات ترکیه، اسپانیا و موناکو، همچنین بلژیک، ایتالیا و سنگاپور به‌طور متوالی پیشتاز بود.
حالا با فصل بی نظیر و درخشانی که او سپری کرده، اختلافش با سایر رقبا به حدی است که تصور رسیدن آن‌ها به او در حد محال است. او 309 امتیازی است و نفر دوم فقط 185 امتیاز دارد.
به نظر می‌رسد، سایر رانندگان فرمول یک باید برای نایب قهرمانی به مبارزه بپردازند. فاصله وبر، آلونسو و باتن با یکدیگر فقط 3 امتیاز است.
در رقابت سنگاپور، میشاییل شوماخر اسطوره اتومبیل رانی تصادف کرد و فقط توانست 8 دور از پیست مسابقه را طی کند.
جدول رده‌بندی اتومبیل رانان تا پایان مسابقات این مرحله به شرح زیر است.
1- سباستین فتل، آلمان 309 امتیاز
2- جیسون باتن، بریتانیا، 185 امتیاز
3- فرناندو آلونسو، اسپانیا، 184 امتیاز
4- مارک وبر، استرالیا، 182 امتیاز
5- لوئیس همیلتون، بریتانیا، 168 امتیاز
6- فیلیپه ماسا، برزیل، 84 امتیاز
7- نیکو روزبرگ، آلمان، 62 امتیاز
8- میشاییل شوماخر، آلمان، 52 امتیاز
پانزدهمین مرحله از مسابقات در ژاپن برگزار خواهد شد. فقط پنج مرحله از رقابت های این فصل باقی مانده است. پس از ژاپن، رانندگان باید در پیست های کره جنوبی، هندوستان، امارات و برزیل به رقابت بپردازند.
از 14 دوری که رقابت ها به انجام رسیده، فتل 9 بار قهرمان شده، چهار بار به مقام نایب قهرمانی رسیده و ضعیف ترین نتیجه را در پیست کشورش به جا گذاشته و در رده چهارم قرار گرفت.
جنسن باتن و لوئیس همیلتون هر کدام 2 بار و فرناندو آلونسو هم یک بار به قهرمانی رسیده اند.
بهترین عنوان میشاییل شوماخر 42 ساله، قرار گرفتن در رده چهارم رقابت های کانادا بوده است. او همچنین چهار دور از رقابت ها را نیمه تمام گذاشته است.
جدول تیمی:
1- ردبول 491 امتیاز
2- مک‌لارن مرسدس 353 امتیاز
3- فراری 268 امتیاز
4- مرسدس 114 امتیاز
5- رنو 70 امتیاز
6- فورس ایندیا 48 امتیاز
7- سابر 36 امتیاز
8- اس‌تی‌آر 29 امتیاز
9- ویلیامز 5 امتیاز
10- لوتوس بدون امتیاز
**1584**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال