بخش تجاری و فضاهای خدماتی - رفاهی مجتمع خلیج فارس شیراز امسال افتتاح می شود

مدیر عامل شرکت مجموعه های تجاری ستاره گفت: بخش هایی از این مجموعه عظیم تجاری، تفریحی و گردشگری شامل بخش تجاری، هایپر مارکت (کارفور) و فضاهای خدماتی و رفاهی در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ، احمد حسینی سه شنبه در جریان بازدید شهردار، جمعی از اعضای شورای اسلامی و مدیران شهری شیراز در خصوص میزان پیشرفت این پروژه افزود: چهار بلوک اول مجتمع تجاری و هایپر استار (کافور) پارکینگ، فضای سبز، آب نماها و فست فودها 98 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
وی ضمن بیان این مطلب که کار تحویل و واگذاری واحدهای تجاری به خریداران نیز از نیمه اول آبانماه سال جاری آغاز خواهد شد افزود: سه بلوک دیگر مجتمع تجاری به همراه سالن های سینما و شهربازی نیز که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
حسینی در خصوص هتل پنج ستاره این مجموعه نیز گفت: این هتل که با رعایت آخرین استانداردهای جهانی و تکنولوژی روز دنیا در 34 طبقه و با 50 هزار متر زیربنا در حال ساخت است از امکاناتی از جمله سالن های اجتماعات و سالن های جلسات و مجالس و همچنین بخش های ورزشی و رستوران برخوردار می باشد.
او اضافه کرد: تاکنون کار 46 هزار متر مربع آن در 30 طبقه انجام گردیده و چنانچه در روند اجرای آن با مشکل خاصی روبرو نشویم در اواخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت: این مجتمع عظیم تجاری، تفریحی و گردشگری با سرمایه گذاری 51 درصدی شرکت مجموعه های تجاری ستاره و 49 درصدی شرکت رویال سیتی بیلدینگ امارات و با سرمایه گذاری 550 میلیارد تومان در دست اجرا است.
مدیر عامل شرکت مجموعه های تجاری ستاره افزود: این مجتمع در سه بخش تجاری، تفریحی - خدماتی و گردشگری تعریف شده که بخش تجاری آن شامل دو هزار و 500 واحد تجاری و 17 هزار متر مربع هایپر استار (کارفور) است.
حسینی ادامه داد: بخش تفریحی - خدماتی این مجتمع شامل 28 هزار متر مربع شهربازی سرپوشیده، 30 هزار متر مربع شهربازی روباز، 40 هزار متر مربع فضای سبز، آب نما، دریاچه و نشیمن، پردیس سینمایی شامل شش سالن، 42 رستوران و فست فود و پنج هزار 500 واحد پارکینگ سرپوشیده ایت.
حسینی در خصوص میزان اشتغال های ایجاد شده در جریان ساخت مجتمع تجاری، تفریحی و گردشگری خلیج فارس نیز گفت: طی پنج سال گذشته تاکنون هر سال بالغ بر دو هزار و 500 شغل مستقیم و شش هزار شغل غیر مستقیم ایجاد شده که پس از افتتاح نیز زمینه ایجاد هفت هزار و 500 شغل به طور مستقیم و 14 هزار شغل به شکل غیر مستقیم را فراهم خواهد کرد.
وی افزود: بر همین اساس هایپر استار این مجتمع اقدام به جذب 500 نفر نیرو خواهد نمود که علاقه مندان می توانند درخواست خود را به پست الکترونیکی به آدرس Hyperstar.shiraz@yahoo.com ارسال نمایند.
مدیر عامل شرکت مجموعه های تجاری ستاره، تمرکز زدایی از مرکز و کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر به واسطه دایر شدن یک مرکز تجاری، تفریحی گردشگری کامل در حاشیه شهر، جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی و ایجاد فروشگاه مرکزی هایپر استار (کارفور) جهت تسهیل و رفاه حال مردم و اشتغالزایی را از عمده اهداف و نتایج اجرای این پروژه عظیم عنوان کرد.
حسینی با اشاره به نزدیک شدن به زمان بهره برداری از این پروژه، خواستار تسریع شهرداری شیراز در ایجاد و اصلاح راههای دسترسی شد و گفت: با توجه به اینکه محور شیراز - سپیدان به دلایل افزایش جمعیت و تردد ناشی از ساخت و سازهای مسکن مهر در شهر جدید صدرا و ایستگاه راه آهن شیراز - اصفهان از ترافیک سنگینی نسبت به پنج سال گذشته برخوردار گردیده لذا شهرداری شیراز هر چه سریعتر نسبت به ایجاد و تکیمل راههای دسترسی به مجتمع اقدام نماید.
او گفت: مجتمع خلیج فارس نیز تمامی عوارض مربوطه را به طور کامل پرداخت نموده و هیچ گونه بدهی به شهرداری ندارد.
وی همچنین خواستار بهره برداری از پست برق 66 کیلو ولت خلیج فارس در موعد مقرر توسط سازمان برق منطقه ای فارس شد.
حسینی همچنین از تمام مسوولان استان فارس و شهر شیراز، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز به خاطر همکاری و همراهی در اجرای پروژه ای در حد نام خلیج فارس و شهر مقدس شیراز به عنوان سومین شهر حرم اهل بیت (ع) قدردانی کرد.ک/2
678 /675

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال