کد خبر: 30630885 (ایرنا) | تاریخ خبر: 03/08/1390 | ساعت: 20:32|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

معاون استانداری همدان:بزودی آزمون استخدام شهرداری ها برگزار می شود

ملایر - معاون امور عمرانی استانداری همدان گفت: بزودی آزمون استخدامی شهرداری ها برگزار و بین 100 تا 150 نفر نیروی متخصص جذب شهرداری های سراسر استان می شود.

به گزارش ایرنا ˈخسرو سامریˈ روز سه شنبه در دومین همایش شهرداران استان که به میزبانی شهرداری ملایر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: در حال حاضر، کمیته اجرای آزمون در استان تشکیل و تمام اقدامات مربوط به استخدام پایان یافته و منتظر ابلاغ سازمان شهرداری ها و معاونت توسعه منابع نیروی انسانی رییس جمهوری هستیم.
وی اظهار دشت: این آزمون به صورت سراسری برگزار می شود و شهرداری ها بر اساس اعلام نیاز می توانند نیروهای متخصص خود را جذب کنند.
سامری در ادامه به سفر پربرکت رییس جمهوری و هیات دولت به استان اشاره کرد و بیان داشت: در این سفر اعتبارات خوبی برای شهرداری ها و خدمات شهری در نظر گرفته شده است.
وی همچنین با اشاره به سفرهای شهرستانی استاندار همدان و برنامه های عصرکاری و شب فرهنگی به 21 شهر کوچک استان و اختصاص حدود 230 میلیارد ریال اعتبار گفت: این سفرها نشان دهنده آن است که تمام مسایل و مشکلات مربوط به شهرها و شهرداری ها مد نظر بوده و با قوت دنبال می شود.
سامری با بیان اینکه دور سوم سفرهای شهرستانی استاندار با رویکرد جدیدی دنبال می شود، افزود: شهرداران باید در برنامه های این سفرها حضوری فعال و کارشناسانه داشته باشند و با ارایه گزارش از سفرهای استاندار و برنامه عصر کاری، در بین سایر مدیران دستگاه های اجرایی پیشرو باشند.
معاون امور عمرانی استانداری همدان در ادامه بر نظارت دقیق شهرداران بر پروژه های عمرانی، شناسایی پروژه های مهم در شهرها، مواظبت از مدخل های ورودی شهرها به خصوص شهرهای کوچک، توجه ویژه بر توانمندسازی و بافت فرسوده شهرها و عدم برخورد قضایی شهرداران با دستگاه های دولتی تاکید کرد.
سامری تصریح کرد: طبق تاکید استاندار همدان پروژه ویژه ای به منظور حل معضل ترافیک شهر ملایر در نظر گرفته شده که نیاز است از هم اکنون تمهیدات لازم برای کاهش مشکلات ترافیکی در شهر ملایر و شهرهای بالای 50 هزار نفر اندیشیده شود.
وی همچنین خطاب به شهرداران تاکید کرد: شهرداران موظف هستند از هم اکنون تا پایان بودجه، چند پروژه شاخص، پیشران و محرک را به استانداری معرفی و در راستای فعالیت های عمرانی استان بودجه های خود را تدوین کنند.
سامری همچنین از پیگیری پرداخت سهم شهرداری توسط مسکن و شهرسازی، پرداخت بدهی های سازمان ها و نهادهای دولتی به شهرداری ها، در نظر گرفتن بخشی در صدا و سیما و مطبوعات برای معرفی اقدامات شهرداری ها، برگزاری کلاس های آموزشی برای شهرداران و کمک مناسب به شهرداری های کوچک به عنوان یکی از برنامه های استانداری طبق تاکیدات استاندار همدان خبر داد.
مدیر کل دفتر امور شهری استانداری همدان نیز بر شرکت شهرداران استان در نمایشگاه تهران، بودجه ریزی عملیاتی، راه اندازی سیستم های شهرسازی و نوسازی با توجه به انتخاب همدان به عنوان استان پایلوت در این زمینه و مطالعه و دقت شهرداران در قانون برنامه پنجم و بودجه سالیانه تاکید کرد.
ˈسلیمان حیدری دلگرمˈ از برگزاری همایش اقتصاد شهری در استان خبر داد و گفت: این همایش با همکاری دانشگاه بوعلی سینا، شهرداری ها و دانشگاه های ذیربط برگزار می شود تا راهکارهای مناسبی برای اقتصاد شهری و تامین منابع مالی شهرداری ها ارایه شود.
مدیر کل دفتر فنی استاندار همدان نیز گفت: هم اکنون عدم اجرای دقیق ضوابط در طرح جامع و تفصیلی بسیار مشاهده شده که نیاز به نظارت بیشتر است.
ˈکیوان کاظمی مستقیمˈ افزود: با توجه به اینکه جرایم آسفالت و عدم کیفیت مصالح به کار رفته سنگین است، شهرداران باید در عقد قراردادها و انجام آزمایش های لازم، نظارت های دقیق را به عمل آورند و اقداماتی را که انجام داده اند در راستای مبحث 19 برای دفتر فنی استانداری ارسال کنند.
در این همایش شهرداران منتخب در حوزه های مختلف، مسایل و مشکلات مربوط به شهرداری ها را در شهرهای بزرگ و کوچک ارایه کردند.
7528/551

انتهای پیام /*