برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند

اصفهان- برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، جمعه شب در اصفهان معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، با رای هیات داوران این جشنواره، در بخش پویانمایی، سه دیپلم افتخار به ˈسارا نامجوˈ برای فیلم ˈلالایی خواب های پارچه ایˈ، ˈحسین مرادی زادهˈ به خاطر فیلم ˈطنزهای طلاییˈ و ˈمریم خلیل زادهˈ برای فیلم ˈزنی زیر یخ ها آواز می خواندˈ اهدا شد.
در این بخش پروانه زرین ویژه هیات داوران به ˈعلی رییسیˈ و ˈریحانه کاوشˈ برای فیلم ˈمهمان ماهˈ اختصاص یافت.
پروانه زرین بهترین کارگردانی در بخش پویانمایی نیز به ˈعلی حسین خانیˈ و ˈمرتضی احمدوندˈ برای فیلم ˈاین هم پول ماهیˈ، اهدا شد.
هیات داوران جشنواره در بخش ویدیو ایرانی پروانه زرین بهترین ویدیو کوتاه و نیمه بلند را به ˈصدای بارانˈ ساخته ˈجلال ساعدپناهˈ، پروانه زرین بهترین ویدیوی بلند به فیلم ˈتوریستˈ، پروانه زرین بهترین کارگردانی به ˈاحسان عبدی پورˈ برای فیلم توریست، پروانه زرین بهترین فیلمنامه به ˈعلیرضا زرین فرˈ برای فیلم ˈکلاس سوم بˈ و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه را به احسان عبدی پور برای فیلم توریست اهدا کرد.
همچنین در بخش ویدیو ، پروانه زرین بهترین بازیگر پسر به ˈسید محمد حسینیˈ بازیگر فیلم توریست و دیپلم افتخار بهترین بازیگر پسر به ˈمحمد صالح پورشیخ علیˈ برای فیلم توریست و ˈعلی قاسمیˈ بازیگر فیلم ˈخشت بهشتˈ اختصاص یافت.
پروانه زرین بهترین بازیگر دختر در بخش ویدیو نیز به ˈنیکی نصریان فرˈ برای فیلم ˈیکی بود یکی نبودˈ تعلق گرفت.
در بخش بین الملل نیز 23 داور از 10 کشور دنیا به بررسی فیلمهای شرکت کننده پرداختند و سه فیلم را بعنوان برگزیده ها اعلام کردند.
در این بخش پروانه زرین بهترین پویانمایی بلند به فیلم ˈ مرغی در جنگلˈ از کره جنوبی، پروانه زرین بهترین پویانمایی کوتاه به ˈ اژدهای بی آزار ˈ از فرانسه و پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران به ˈصداهای کوچکˈ از کلمبیا تقدیم شد.
جایزه هیات داوران سیفژ (سازمان جهانی فیلم کودک) نیز به فیلم ˈرویاپردازˈ به کارگردانی ˈریری رضاˈ از اندونزی تعلق گرفت.
در بخش بین الملل بیست و پنجمین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان، جایزه ویژه کودک و مقاومت با نام محمد الدوره به فیلم ˈراه نجاتˈ اهدا شد.
پروانه زرین 35 داور کودک و نوجوان بخش مسابقه سینمای ایران نیز به فیلم ˈپاریس تا پاریسˈ ساخته ˈمحمد حسین لطیفیˈ اختصاص یافت.
همچنین جایزه شهید نوجوان بهنام محمدی به فیلم ˈصدای پای منˈ به کارگردانی ˈمهرداد خوشبختˈ تعلق گرفت.
در بخش مسابقه سینمای ایران، فیلم ˈسلام بر فرشتگانˈ ساخته ˈفرزاد اژدری مفردˈ به عنوان بهترین فیلم جشنواره کودک معرفی شد و پروانه زرین را به خود اختصاص داد.
همچنین در بخش دستاوردهای فنی و هنری سینمای ایران، فیلم ˈبالابانˈ موفق به کسب دیپلم افتخار،ˈ سلام بر فرشتگانˈ موفق به کسب پروانه زرین و ˈیک فراری از بگبوˈ موفق به کسب دیپلم افتخار برای جلوه های ویژه شد.
بهترین بازیگران نوجوان دختر در بخش سینمای ایران نیز ˈترلان پروانهˈ و ˈمعصومه شکوریˈ و بهترین بازیگران کودک دختر ˈیاسمین نوروزیˈ و ˈکیمیا حسینیˈ معرفی شدند.
در بخش سینمای ایران، ˈپیام اریسˈ ، ˈفه هال اسماعیلˈ و ˈشاهین حیدریˈ به عنوان بهترین بازیگران کودک پسر و ˈعلی شادمانˈ به عنوان بهترین بازیگر پسر نوجوان برگزیده شدند.
در بخش سینمای ایران، فیلم سلام بر فرشتگان، پروانه زرین بهترین فیلمنامه و پروانه زرین بهترین فیلم را کسب کرد.
همچنین علی شاه‏حاتمی و حمید شاه حاتمی برای فیلم ˈرویای سینماˈ، پروانه زرین بهترین کارگردانی و علیرضا سعادت نیا برای فیلم مصائب چارلی دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را به خود اختصاص دادند.
جایزه ویژه هیات داوران در بخش مسابقه سینمای ایران نیز به محمدعلی طالبی و ابراهیم فروزش اهدا شد.
فیلم ˈآهوی پیشونی سفیدˈ ساخته ˈسید جواد هاشمیˈ نیز به عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم کودک انتخاب شد و فیلم های ˈبهشت اینجاستˈ و ˈشیر تو شیرˈ رده های بعدی جدول برگزیده تماشاگران را به خود اختصاص دادند.
بیست و پنجمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان پس از پنج روز فعالیت، جمعه شب به کار خود پایان داد.
الف/7148/607

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال