سپاهان پرافتخارترین تیم فوتبال ایران در لیگ برتر

تهران - تیم فوتبال سپاهان اصفهان با قهرمانی در یازدهمین دوره لیگ برتر باشگاه های کشور تعداد قهرمانی خود را در این لیگ به عدد چهار رساند تا به رکوردی جالب توجه دست یابد.

به گزارش ایرنا، طلایی پوشان دیار زاینده رود که درابتدای فصل بامشکلات عدیده ای چون تغییرات گسترده مدیریتی و کاهش بودجه روبرو شدند با برنامه ریزی و تلاش گروهی به سومین قهرمانی پیاپی دست یافتند.
کاهش شدید بودجه سبب شد تا درابتدای فصل، ˈامیر قلعه نوییˈ از سرمربیگری این تیم خداحافظی کند وبازیکنان سرشناس و گران قیمتی چونˈسیدمهدی رحمتیˈ، ˈهادی عقیلیˈ، ˈخسرو حیدریˈ و ˈابراهیم تورهˈ نیز به باشگاه های دیگری ملحق شوند.
شاید کمتر کسی فکر می کرد که این تیم با توجه به تغییرات گسترده در کادر فنی و همچنین جمع بازیکنان خود بتواند دوباره به فکر قهرمانی باشد.
درابتدای فصل ˈلوکا بوناچیچˈ هدایت سپاهان را در دست گرفت،اما مشکلات این مربی با بازیکنان قدیمی سپاهان باعث شد که نماینده اصفهان به رتبه های میانه جدول نزول کند.
تصمیم به موقع مدیران این باشگاه سبب شدتاˈزلاتکو کرانچارˈسرمربی اسبق تیم های ملی کرواسی و مونته نگرو که سابقه حضور در ایران را داشت، سکان هدایت طلایی پوشان را به دست بگیرد.
سپاهان با تفکرات کرانچار و تلاش بازیکنان خود اختلاف 6 امتیازی با استقلال را به مرور جبران کرد تا با اقتدار به سومین قهرمانی پیاپی در لیگ دست یابد و تعداد قهرمانی های خود را به چهار برساند.
در واقع سپاهان به خوبی نشان دادکه برای رسیدن به قهرمانی تنها پول نقش اساسی راایفاء نمی کند و برنامه ریزی و اتحاد هم می تواند بسیار مهم باشد.
افتخارات تیم سپاهان در لیگ برتر:
فصل 81 - 82: قهرمان با سرمربیگری فرهاد کاظمی
فصل 88 - 89: قهرمان با سرمربیگری امیرقلعه نویی
فصل 89 - 90: قهرمان با سرمربیگری امیرقلعه نویی
فصل 90 -91 : قهرمان با سرمربیگری زلاتکو کرانچار
افتخارات تیم سپاهان در جام حذفی:
فصل 82 - 83: قهرمان با سرمربیگری فرهاد کاظمی
فصل 84 - 85: قهرمان با سرمربیگری لوکا بوناچیچ
فصل 85 - 86: قهرمان با سرمربیگری لوکا بوناچیچ
افتخارات تیم سپاهان در لیگ قهرمانان اسیا:
نایب قهرمان سال 2007 با سرمربیگری لوکا بوناچیچ
1590/3783

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال