سازمان جامعه زنان مسلمان روسیه تاسیس شد

مسکو - در نشست سراسری زنان مسلمان روسیه موسوم به ˈزن مسلمان در قرن بیست و یکم و نقش آن در جامعهˈ، تاسیس سازمان ˈجامعه زنان مسلمان روسیهˈ اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این نشست روز پنجشنبه با شرکت هیات های زنان از بیش از 50 جمهوری و استان روسیه و نیز حضور نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران،ترکیه، قزاقستان،قرقیزستان و استونی در مسکو برگزار شد.
شرکت کنندگان در نشست به اتفاق آرا تصمیم به تاسیس سازمان ˈجامعه زنان مسلمان روسیهˈ گرفتند که مقر آن در مسکو خواهد بود و در چندین منطقه روسیه هم شعبه خواهد داشت.
خانم ˈنایلیا زیگانشیناˈ رییس جامعه زنان مسلمان تاتارستان به عنوان رییس این سازمان انتخاب شد و چندین نفر از شخصیت های زن مسلمان روسیه نیز به عنوان اعضای اولیه آن تعیین شدند که در آینده شمار آنها افزایش می یابد.
در میان اعضای این سازمان یک خانم ایرانی مقیم روسیه بنام ˈساحره رحمانیˈ هم قرار دارد.
همچنین تصمیم گرفته شده است که چند مرکز تحت نظارت سازمان جامعه زنان مسلمان روسیه فعالیت کند که از آن جمله مراکز تشکیل و تقویت خانواده، اشتغال زایی ،مادران سربازان، خیریه، ترویج شیوه سالم زندگی و نیز انجمن زنان طراح لباس اسلامی هستند.
خانم ˈنایلیا زیگانشیناˈ رییس سازمان جامعه زنان مسلمان روسیه در نشست سراسری زنان مسلمان روسیه گفت: زنان مسلمان باید در روسیه مظهر پاکدامنی و پرهیزکاری باشند تا بتوانند دین اسلام را بطور شایسته به زنان این کشور معرفی کنند.
وی با بیان اینکه دین اسلام در شئون مختلف جامعه حضو فعال دارد، خاطرنشان کرد: با تلاش جامعه زنان مسلمان تاتارستان، در این جمهوری مسایل مختلف همچون امور خانواده ، اختلافات زناشویی، کودکان بی سرپرست با کمک دین اسلام و افراد مومن و نیکوکار حل و فصل می شود.
ˈزیگانشیناˈ گفت: برای ارتقاء سطح اخلاقی و اجتماعی مردم طرح های مختلفی داریم که برای تحقق آنها، به کمک مردم و نهادهای حکومتی نیاز داریم.
نشست یکروزه سراسری زنان مسلمان روسیه بنام ˈزن مسلمان در قرن بیست و یکم و نقش آن در جامعهˈ را شورای مفتی های روسیه برگزار کرد و در آن نمایندگانی از مناطق مختلف روسیه و جمهوری اسلامی ایران و چندین کشور مسلمان دیگر شرکت داشتند.
اروپام/2242**518 **1575

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال