دفتر توسعه پایدار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاسیس شد

تهران- رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دفتر توسعه پایدار با هدف پیاده سازی پایلوت برای فعالیت دانشگاه سبز در این دانشگاه راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر،دکتر علیرضا رهایی در نشست RIO + 20 (نشست توسعه پایدار ) در این دانشگاه گفت: یکی از ابتکارات دانشگاه راه اندازی دفتر توسعه پایدار این دانشگاه است که این دفتر با هدف فعالیت دانشگاه سبز راه اندازی شده و برای تسریع در روند فعالیت های این دفتر سایت اینترنتی نیز برای آن طراحی و راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه توسعه پایدار یکی از مسایل مهم دو دهه اخیر در سطح دنیا است افزود: دانشگاهها لازم است موضوع توسعه پایدار را به عنوان موضوعی مهم از بعد آموزشی و پژوهشی پیگیری کنند و دانشگاه امیرکبیر در پنج سال گذشته فعالیت های چشمگیری را در این زمینه انجام داده است .
رهایی اضافه کرد: همچنین دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز بحث استفاده از انرژی خورشیدی را به صورت فعال دنبال کرده است و در حال حاضر آب گرم و روشنایی برخی از ساختمان های دانشگاه از انرژی خورشیدی تامین می شود.
وی با اشاره به سیاست صرفه جویی آب مصرفی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در این دانشگاه آب شرب و چاه جدا از یکدیگر و در مصارف خاص خود استفاده می شود و براین اساس میزان مصرف آب شهری دانشگاه یک پنجم کاهش یافته است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از طراحی الگوی منطقه ای توسعه پایدار در این دانشگاه خبرداد و گفت: در صورتی که نهادهای مختلف و شهرداری به دانشگاه کمک کنند الگوی منطقه ای توسعه پایدار که در دانشگاه طراحی شده می تواند پیاده شود.
رهایی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برنامه های آموزشی خود تاکید زیادی بر توجه به توسعه پایدار و وجود دانشگاه سبز دارد.
وی با بیان اینکه شعار دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیشگامی در موضوع توسعه پایدار است، بیان داشت: بسیاری از دانشجویان دکتری این دانشگاه در راستای موضوع توسعه پایدار فعالیت می کنند.
علمی**9023**1544

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال