پیکر مرحوم بقایی کرمانی فردا به خاک سپرده می شود

تهران - پیکر مرحوم ˈایرج بقایی کرمانیˈ نویسنده قدیمی رادیو و تلویزیون فردا(یکشنبه) در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شود.

ˈمینو نیریˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: همسرم در کمال ناباوری صبح امروز درگذشت و از آنجا که پذیرش متوفیان تا ساعت 13 صورت می گرفت، به ناچار مراسم تشییع و خاکسپاری وی به صبح یکشنبه موکول شد.
وی در پاسخ به آنکه چرا پیکر مرحوم بقایی را در بهشت سکینه کرج دفن نکردید و با مسوولان ارشاد کرج نیز هماهنگی در این خصوص صورت نگرفته، افزود: ما تازه به کرج نقل مکان کرده ایم؛ برای خاکسپاری همسرم در بهشت سکینه و در قطعه هنرمندان 3 تا 4 میلیون درخواست شد که تهیه این مبلغ از توان ما خارج است.
نیری ادامه داد: قرار بود پیکر همسرم در قطعه 103 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شود اما این امر عملی نشد و به ناچار پیکر او را در بهشت سکینه کرج غسل دادیم و سپس آن را به سردخانه بهشت زهرا(س) منتقل کردیم.
همسر زنده یاد بقایی گفت: معتقدم بهتر بود همچون دیگر هنرمندان، وی نیز در قطعه نام آوران به خاک سپرده شود اما نمی دانم چرا با مهری روبه رو شدیم و اعلام کردند جای برای دفن او وجود ندارد.
وی به آثار تالیفی مرحوم بقایی طی حیات اشاره کرد و گفت: از وی 18 اثر تالیفی برجای مانده که 14 عنوان به چاپ رسیده و آثاری همچون ˈمظفر الدین شاه بی بخارˈ، ˈزن نامرئیˈ و ˈنیش و نوشˈ(زندگی شخصی وی ) در دستور چاپ برای نمایشگاه بین المللی کتاب قرار دارد .
نیری با ابراز تاسف از آنکه هیچ یک از مسوولان پس از فوت مرحوم بقایی با او تماس نگرفتند، گفت: ناشر آثار مرحوم بقایی(انتشارات آفرینش)، پیگیر دفن وی در قطعه هنرمندان است و از من خواسته است نامه ای به وزارت ارشاد بنویسم و درخواست دفن همسرم را در قطعه هنرمندان مطرح کنم، اما معتقدم که این کار درستی نیست و همچنان در مورد این موضوع سکوت اختیار کرده ام.
ˈایرج بقایی‌ کرمانیˈ نویسنده قدیمی رادیو و تلویزیون صبح شنبه در سن 74 سالگی در منزل خود در شهرستان کرج دار فانی را وداع گفت.
فراهنگ ** 1630 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال