انتقاد شدید نماینده سوریه ازاقدامات ضد سوری رییس قطری مجمع عمومی سازمان ملل

نیویورک - بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن انتقاد شدید از اقدامات ضد سوری ناصرعبدالعزیز الناصر رییس مجمع عمومی سازمان ملل گفت : رفتار الناصر در طول تاریخ مجمع عمومی سازمان ملل بی سابقه و شرم آور است.

به گزارش ایرنا روز پنج شنبه به وقت محلی در نشست امروز مجمع عمومی سازمان ملل که به موضوع استماع گزارش کوفی عنان درباره سوریه اختصاص، داشت دراقدامی غیر معمول مانع از سخنرانی بشار جعفری نماینده دائم سوریه شد.
در ابتدای شروع جلسه نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تقاضای یک دقیقه سکوت درصحن علنی سازمان ملل به خاطر کشته شدگان حملات تروریستی در سوریه شد اما رییس قطری مجمع با بی اعتنایی از کنار این درخواست گذشت.
بعد از سخنرانی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و گزارش کوفی عنان که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد تنها سه دقیقه به نماینده دائم سوریه زمان داده شد تا سخنرانی کند.
با شروع سخنرانی نماینده دائم سوریه بلافاصله به دستور رییس قطری مجمع عمومی میکروفون بشار جعفری قطع شد و تلویزیون سازمان ملل نیز پخش مستقیم صحن مجمع عمومی را متوقف کرد.
هیات نمایندگی سوریه بعد از این نشست اعلام کردند به دلیل اینکه بشار جعفری به دلیل بی اعتنایی رییس مجمع عمومی به درخواست یک دقیقه سکوت به خاطر کشته شدگان در سوریه از او انتقاد کرده است و ناصر عبدالعزیز الناصر هم دستور داده است تا میکروفون او را قطع کند.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بعد از نشست مذکور با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در سازمان ملل بشدت از اقدامات غیر قانونی و غیر دیپلماتیک رییس قطری مجمع عمومی انتقاد کرد و رفتار امروز او را شرم آور خواند.
بشار جعفری به گواه بسیاری از دیپلمات های سازمان ملل، یک دیپلمات کارکشته،باهوش و موقعیت شناس است.او ظرف چندماه گذشته بارها درمواجهه با رفتار و اظهارات نمایندگان دائم کشورهای غربی و عربی واکنش هایی نشان داده که مورد تحسین دیگران قرار گرفته است.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نظردارد تا ساعتی دیگر با شرکت در یک نشست خبری به افشاگری در مورد نشست امروز مجمع عمومی و اقدامات خصمانه رییس مجمع عمومی علیه دولت سوریه بپردازد.
اروپام 1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال