کنگره بزرگداشت ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری در مریوان برگزار می شود

مریوان – رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان گفت: کنگره منطقه ای بزرگداشت ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری از علمای اهل هنر و شاعر مریوانی در این شهر برگزار می شود.

ˈابراهیم محمد حسینیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مریوان دارالعلمی است که نویسندگان، شاعران و هنرمندان زیادی را پرورش داده است و برای شناساندن آنها به عموم مردم باید تلاش و کوشش بسیار زیادی انجام داد که در همین راستا قرار است کنگره دو روزه ای به منظور گرامی داشت ملا ابوبکر مصنف چوری برگزار شود.
وی افزود: این همایش دو روزه قرار است روزهای 28 و 29 اردیبهشت ماه سال 91 در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهرستان مریوان با حضور نویسندگانی از استان های غرب کشور به منظور تجلیل از آن عالم بزرگوار برگزار شود.
به گفته وی به همین منظور از پژوهشگران، نویسندگان و تمامی علاقمندان دعوت به عمل می آید تا آثار خود را به دبیرخانه این همایش ارسال نمایند.
محمد حسینی افزود: تمامی پژوهشگران، نویسندگان و علاقمندان می توانند آثار خود را بر روی صفحه A4 و حداکثر در 12 صفحه 400 کلمه ای همراه با فایل ورود با دو زبان کردی و فارسی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
وی به محورهای این همایش اشاره کرد و گفت: اوضاع سیاسی، اجتماعی و علمی عصر ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری، شخصیت ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری، فعالیت ها، نوشته ها و تألیفات ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری در زمینه های فقه، عرفان، تصوف و تاریخ، عرفان و تصوف در نگاه ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری، تجزیه و تحلیل آثار چاپ شده و چاپ نشده ماموستا ملا ابوبکر مصنف چوری، جایگاه اشعار و آثار ادبی وی در میان آثار و اشعار عربی و فارسی از جمله محورهای این کنگره است.
وی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند آثار خود را به اداره ارشاد اسلامی مریوان ارسال کنند عنوان کرد: این همایش توسط این اداره و با همکاری هیأت نظارت و هماهنگی بر فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد مریوان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن ادبی و کمیته مراودات با شمال عراق و استانداری کردستان برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است که آخرین مهلت ارسال آثار و مقالات به این همایش 15 اردیبهشت ماه است.
ک/3/7347/533/320

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال