فرماندار اردستان: خواسته های دانش آموزان در حد توان برطرف شود

کاشان - ایرنا - فرماندار اردستان با اشاره به بازدید از واحدهای آموزشی و دیدار با دانش آموزان این شهرستان گفت: آنها در جریان این دیدارها درخواست هایی داشتند که باید در حد توان برطرف شود.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا تاملی عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش اردستان افزود: ارتقای کمیت و کیفیت فضا و کتاب کتابخانه ها، بهبود وضعیت مکان های ورزشی، محوطه سازی مدرسه ها، ارائه مشاوره های تحصیلی و روان شناسی، تجهیز آزمایشگاه ها و نمازخانه ها باید در دستور کار باشد.
وی بیان کرد: همچنین ارتقای سطح اردوهای دانش آموزی، تشکیل و بهبود کلاس های کنکور، افزایش رشته های هنرستانی، ارتقای سطح تخصصی کلاس های ورزش و هنر مدرسه ها باید مورد توجه قرار بگیرد.
فرماندار اردستان اضافه کرد: آموزش و پرورش یکی از اثرگذارترین نهادها در مسائل علمی، آموزشی و فرهنگی است که باید از این سرمایه مهم به درستی حفاظت و حمایت کرده و همه دستگاه ها با آن نهایت همکاری را داشته باشند.
وی بر توجه به سیاستگذاری های کلان و مسائل بنیادی در شورای آموزش و پرورش تاکید کرد و یادآور شد: برای آغاز سال تحصیلی آینده باید از اکنون برنامه ریزی صورت گیرد.
تاملی با تاکید بر لزوم برقراری عدالت آموزشی در واحدهای آموزشی اردستان عنوان کرد: دبیران باید چنان در شهرستان تقسیم شوند که در نهایت همه مدرسه ها از نیروی انسانی متوازنی برخوردار شوند.
مدیر آموزش و پرورش اردستان نیز در ادامه گفت: تلاش داریم با استفاده از نظر کارشناسان و دست اندرکاران خبره، توزیع دبیران را چنان ساماندهی کنیم که نیروها به طور متوازن و با رعایت عدالت در مدرسه ها تقسیم شوند.
علی اصغر مومنیان افزود: تاکید داریم دبیران کلاس اول و ششم ابتدایی از بین بهترین و مجرب ترین افراد باشند تا دانش آموزان با توانایی بهتری وارد دوره های تحصیلی بالاتر بشوند.
وی همچنین به سالروز شهادت آیت الله مطهری اشاره کرد و از برگزاری آیینی برای قدردانی از فرهنگیان و دبیران این شهرستان خبر داد.
چهار هزار و 422 نفر دانش آموز در 65 واحد آموزشی شهرستان اردستان به تحصیل اشتغال دارند.
اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله نزدیک به 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال