با حضور معاون شرکت مهندسی آبفا؛

عملیات اجرایی 2 طرح آبی در آران و بیدگل آغاز شد

کاشان - ایرنا - عملیات اجرایی 2 طرح حوزه آب در آران و بیدگل روز پنجشنبه در آیینی با حضور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مسوولان شهرستانی آغاز شد.

فرماندار آران و بیدگل در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: هزینه سرمایه گذاری اولیه این طرح ها 32 میلیارد و 500 میلیون ریال است و در مدت یک سال به بهره برداری خواهند رسید.
اسماعیل بایبوردی دوره بهره برداری تجاری از این طرح ها را 10 سال عنوان کرد.
وی تشریح کرد: طرح تاسیسات نمک زدایی از آب چاه های آشامیدنی نوش آباد شامل طراحی، ساخت و راه اندازی آب شیرین کن با ظرفیت 2 هزار و 400 مترمکعب در شبانه روز با هزینه سرمایه گذاری اولیه 15 میلیارد و 500 میلیون ریال و روش مشارکت بخش خصوصی در طرح بی. او. او. است.
فرماندار آران و بیدگل افزود: همچنین عملیات اجرایی طرح تاسیسات نمک زدایی از آب چاه های آشامیدنی سفیدشهر نیز با هزینه سرمایه گذاری اولیه 17 میلیارد ریال آغاز شد که شامل طراحی، ساخت و راه اندازی آب شیرین کن با ظرفیت یکهزار و 100 مترمکعب در شبانه روز و ساخت مخزن بتنی با ظرفیت یکهزار مترمکعب می باشد.
شهر 12 هزار نفری نوش آباد در فاصله سه کیلومتری و سفیدشهر با هشت هزار نفری در فاصله نزدیک به 10 کیلومتری آران و بیدگل واقع است.
هم اکنون 250 حلقه چاه دارای پروانه در بخش کشاورزی، 26 حلقه چاه آب آشامیدنی در اختیار آبفای آران و بیدگل، 30 حلقه چاه آب آشامیدنی در اختیار آبفای کاشان و 120 حلقه چاه صنعتی و خدماتی در محدوده این شهرستان فعال می باشد.
نزدیک به هشت درصد آب آران و بیدگل (370 لیتر بر ثانیه) در بخش آشامیدنی مصرف می شود و بخش های صنعتی، مرغداری ها، دامداری ها و سایر خدمات چهار درصد (نزدیک به 200 لیتر بر ثانیه) از منابع آبی این شهرستان را مصرف می کنند.
شهرستان آران وبیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
7472/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال