مناسب سازی در ساخت مکان های عمومی اردستان جدی گرفته شود

کاشان - ایرنا - رییس اداره بهزیستی اردستان گفت: باید مناسب سازی در ساخت و ساز اداره ها و مکان های عمومی این شهرستان مورد توجه جدی قرار بگیرد تا کیفیت دسترسی و بهره مندی توانخواهان از خدمات اجتماعی افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی مطلب زاده روز یکشنبه در جلسه کمیته مناسب سازی اردستان افزود: برخی اداره ها به ویژه بنای بانک های نوساز موضوع مناسب سازی را رعایت نکردند و از این رو توانخواهان و سالمندان برای استفاده از خدمات آنها با مشکل رو به رو هستند.
وی با اشاره به وظیفه این کمیته مبنی بر بررسی و برنامه ریزی جهت تسهیل دسترسی، تردد و تحرک توانخواهان جسمی حرکتی و سالمندان بیان کرد: ستاد هماهنگی مناسب سازی در وزارت کشور تشکیل شده و بر اساس قانون، شهرداری ها مکلف هستند که برای صدور پروانه ساخت و پایان کار همه ساختمان ها و مکان های عمومی آن را در نظر بگیرند.
رییس اداره بهزیستی اردستان اضافه کرد: بیشتر اداره ها و مکان های عمومی این شهرستان در سال جاری بازدید شدند که البته از نظر مناسب سازی شرایط خوبی داشتند.
وی یادآور شد: 18 درصد جمعیت اردستان سالمند بوده و 436 معلول جسمی حرکتی نیز در این شهرستان زندگی می کنند که باید شرایط را برای تردد آنها فراهم کرد.
مطلب زاده پیش تر از شناسایی افزون بر یک هزار و 120 معلول جسمی، حرکتی و بینایی در این شهرستان خبر داده بود.
اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله نزدیک به 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال