اصفهان شاخص ترین استان در حوزه فرهنگ کشور است

کاشان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: اصفهان به عنوان شاخص ترین استان در کشور و حتی جهان مطرح بوده و سیاست اصلی این مجموعه نیز استفاده از ظرفیت های فرهنگی همه نقاط آن است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی انصاری روز شنبه در آیین معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل افزود: شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از جمله در دهها حوزه فرهنگی پیشگام بوده و از ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار هستند.
وی با تاکید بر لزوم تلاش برای بیشترین استفاده از همه توانمندی ها، وجود دهها هیات مذهبی و امامزاده در شهرستان آران و بیدگل را ظرفیت بی مانندی دانست که علاقه و ارادت مردم این خطه به امامزادگان و اهل بیت (ع) را زبانزد کرده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حوزه فرهنگ را مهم تر از اقتصاد برشمرد و بیان کرد: اگر فرهنگ جامعه درست شود، همه موانع و مشکلات برطرف خواهد شد.
وی تصریح کرد: اینکه فکر کنیم مسوول فرهنگ تنها اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است، خطای راهبردی می باشد و همگان از پیر و جوان گرفته تا بازاریان، کشاورزان و اقتصاددانان در زمینه فرهنگ مسوولیت ویژه خود را دارند.
انصاری اضافه کرد: بی انصافی است که فکر کنیم حوزه فرهنگ ما در کشور به طور کامل سیاه می باشد، زیرا حضور پرشور مردم در صحنه های مختلف انقلاب در 40 سال گذشته گواهی بر پیشرفت حوزه فرهنگ کشور است.
فرماندار آران و بیدگل نیز در ادامه با بیان اینکه کارهای فرهنگی زودبازده نیست و نیاز به زمان دارد، عنوان کرد: اگر بخواهیم حال شهرمان خوب باشد، باید حال فرهنگ ما خوب باشد و بدانیم که فرهنگ عامل پیشرفت و هویت جامعه است.
اسماعیل بایبوردی به ضرورت توجه بر اقتصاد فرهنگ اشاره کرد و گفت: نقش فرهنگ در ایجاد مهارت آفرینی و اشتغالزایی بسیار موثر است و در این زمینه به مهندسی فرهنگی نیاز داریم.
وی در این راستا برگزاری نمایشگاه فصلی کتاب، تئاتر های تاثیر گذار، نمایشگاه ها و جشنواره های فرهنگی و هنری، آموزشگاه های هنری و کیوسک مطبوعات در چهار نقطه این شهرستان را ضروری دانست.
فرماندار آران و بیدگل بیان کرد: ساماندهی فضای مجازی، حمایت از اثرهای فرهنگی و رسانه های مکتوب و غیرمکتوب، تکریم اهالی فرهنگ و هنر، تقویت فرهنگ صرفه جویی و گردشگری پاک و دعوت از هنرمندان برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی باید در اولویت برنامه های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشد.
به گزارش ایرنا، سعید ضابطی در ادامه این آیین به عنوان رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل معارفه و میثم نمکی رییس پیشین این اداره تکریم شد.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله نزدیک به 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
7472/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال