مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- تیم ذوب آهن از جام باشگاه های بانوان آسیا انصراف داد، توسعه ورزش نیازمند نگرش علمی است و طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان هفته آینده تکمیل می شود از مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته گذشته بود.

** تیم فوتبال ذوب آهن عازم دبی شد
تیم فوتبال ذوب آهن ایران عصر امروز برای مصاف با تیم النصر عربستان عازم دبی شد.
تیم فوتبال ذوب آهن ایران هفته گذشته در اولین بازی خود برابر الزورا عراق، از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2019 را با تساوی بدون گل به پایان رساندند.
این تیم باید روز دوشنبه از بازی های هفته دوم لیگ قهرمانان باید در دبی به مصاف تیم النصر عربستان برود و به همین دلیل عوامل این تیم عصر امروز ایران را به مقصد امارات ترک کردند.
تیم فوتبال ذوب آهن که در رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور نتوانستند نتایج خوبی بگیرند چشم به آسیا دوختند تا در این رقابت ها به عنوان یکی از سه نماینده شایسته ایران بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند.
این تیم در این رقابت ها با تیم های الزورا عراق، الوصل امارات و النصر عربستان هم گروه هستند.
تیم النصر عربستان که در این رقابت ها بازی اول خود را به الوصل امارات با یک گل در کشور امارات واگذار کرد به دنبال پیروزی در این دیدار است.

** تیم ذوب آهن از جام باشگاه های بانوان آسیا انصراف داد
تیم بانوان ذوب آهن اصفهان از حضور در جام باشگاه های بانوان آسیا انصراف داد.
فریبا صادقی سرمربی تیم والیبال بانوان ذوب آهن اصفهان اظهارداشت: تیم ذوب آهن با تلاش بازیکنان قهرمان رقابت های لیگ برتر ایران شد و برای حضور در رقابت های آسیایی که در هفتم اردیبهشت در کشور چین برگزار می شد یک ماه است که در حال تمرین هستیم و خود را آماده این رقابت ها می کردیم.
وی افزود: متاسفانه از طرف باشگاه ذوب آهن به ما اعلام کردند که به دلیل مشکلات اقتصادی نمی توانیم به این رقابت ها اعزام داشته باشیم و به صورت مکتوب به فدراسیون والیبال اعلام کردند.
صادقی با انتقاد از عدم حمایت از بانوان در ورزش گفت: فکر می کنم این همه تلاش این تیم با بومی گری که با معدل بالا قهرمان شدند بدون اینکه یک ریال پول دریافت کنند که دچار بی انگیزگی نیز خواهند شد.

** توسعه ورزش نیازمند نگرش علمی است
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: توسعه رشته های ورزشی چه در بعد قهرمانی و چه در بخش همگانی نیازمند نگرش آکادمیک و علمی است.
محمد سلطان حسینی در نشست همفکری رؤسای هیات های ورزشی استان در آکادمی علوم ورزشی لوافان افزود: بهره گیری از دانش روز و تخصص در کنار تجربه راهکاری برای ارتقای ورزش در استان و در کشور است.
وی اضافه کرد: افزایش آسیب دیدگی های ورزشی به دلیل توجه ناکافی به علوم ورزشی و نبود دیدگاه علمی رخ می دهد و این امر باید اصلاح شود.
مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان با تاکید بر ضرورت تجهیز و به روز کردن آکادمی های ورزشی ادامه داد: هیات های ورزشی چنانچه دوره های خود را در آکادمی ها برگزار کنند، ورزشکاران به آموزش صحیح و اصولی روی می آورند و همین امر موفقیت ها را افزایش می دهد.
سلطان حسینی، آکادمی علوم ورزشی لوافان اصفهان را یکی از مجموعه های مناسب برای آموزش آکادمیک ورزش دانست و گفت: این مرکز که به همت خیران ساخته شد، نمونه مناسبی از رویکرد علمی ورزش در کنار نیکوکاری است که البته باید بیش از قبل از امکانات آن بهره برد.

** تیم ذوب آهن اصفهان، سپیدار قائمشهر را شکست داد
تیم فوتبال بانوان ذوب آهن اصفهان روز یکشنبه توانست با نتیجه 9 بر صفر سپیدار قائمشهر را در اصفهان شکست دهد.
در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال بانوان امروز و از ساعت 10صبح امروز تیم ذوب آهن میزبان تیم سپیدار قائمشهر بود که در یک بازی خوب و هوشمندانه و یک طرفه توانست این تیم را با اختلاف 9 گل شکست دهد.
ذوب‌ آهن در ورزشگاه استاد بهرام عاطف اصفهان میزبان این تیم مازنی بود.
در این دیدار برای ذوب آهن در این دیدار فروغ موری چهار گل، پروین فرهادی 2 گل، فاطمه هادی، دنیا بندار و صفورا جعفری گلزنی کردند.
ذوب آهن این دیدار را تهاجمی آغاز کرد و توانست در نیمه اول کار یکسره کند و 6 گل به حریف بزند.
تیم حریف نیز که در حملات بازیکنان ذوب آهن نتوانست از ضد حملات استفاده کند و ذوبی ها در نیمه دوم نیز سه گل دیگر به ثمر رساند تا نماینده قائمشهر با یک شکست سنگین اصفهان را ترک کند.

** با بازی هجومی تیم سپیدار را شکست دادیم
سرمربی تیم فوتبال بانوان ذوب آهن گفت: در دیدار با سپیدار قائمشهر در یک بازی یک طرفه و هجومی توانستیم تیم حریف را با نتیجه پرگل شکست دهیم.
بیان محمودی بعد از برد پرگل 9 بر صفر مقابل تیم سپیدار قائمشهر افزود: بازی خوبی بود و تیم حریف در مقابل تیم ما کاری از دستش بر نمی آمد و به طور کامل یک طرفه بود.
وی اظهارداشت: بازیکنان ذوب آهن در این دیدار توپ و میدان را در اختیار داشتند و توانستند در حملاتی که در نیمه اول طراحی کردند تیم حریف را با 6 گل شکست دهند و راهی رختکن شوند.
وی اظهارداشت: در نیمه دوم تیم حریف برای جبران گل های خورده نتوانست موفق ظاهر شود و بازیکنان ما حملات خود را ادامه دادند و سه گل دیگر به ثمر رساندیم.

** پشتوانه سازی و تربیت بازیکن رویکرد اصلی والیبال اصفهان است
رییس هیات والیبال استان اصفهان گفت: تربیت و آموزش بازیکن، پشتوانه سازی برای تیم ها و موفقیت در رقابت های مختلف ؛ رویکرد اصلی این هیات به شمار می رود.
تیمور باجول در نشست خبری در محل این هیات افزود: در استان اصفهان بالغ بر 10هزار والیبال آموز از رده سنی 7 تا 25 سال در 200 کانون این رشته را فرا می‌ گیرند که بی شک مهره هایی برای سال‌های آینده خواهند بود.
وی به اهمیت آموزش داوران و مربیان اشاره کرد و گفت: دوره‌های مختلف مربیگری، دانش افزایی در این منطقه به خوبی برگزار شد و از لحاظ تعداد داوران ملی، پس از تهران در بین سایر استان ها مقام اول را داریم.
رییس هیات والیبال استان اصفهان گفت: حضور 191 تیم با یک هزار و 910 بازیکن در مسابقات آتیه سازان استان اصفهان حائز اهمیت است و به غیر از آن در سال 97 افزون بر چهار هزار نفر بازیکن در 348 مسابقه مختلف نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان شرکت کردند.
وی به حضور ملی پوشان اصفهانی در تیم های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون 6 بازیکن از اصفهان در تیم بزرگسالان بانوان حضور دارند و در تیم جوانان چهار نفر و در تیم نوجوانان 3 در تیم ملی توپ می‌زنند و فریبا صادقی نایب رئیس این هیات نیز به عنوان مربی تیم ملی فعالیت می‌کند.

** آگاهی مربیان و ورزشکاران از اصول اولیه پزشکی ناچیز است
دبیر هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان گفت: دانسته های مربیان و ورزشکاران از اصول اولیه پزشکی به عنوان یک اصل ضروری، ناچیز است و همین امر میزان آسیب دیدگی ها را بالا می برد.
مهدی محمدی افزود: دانستن مطالب ابتدایی پزشکی، کمک های اولیه، امداد، احیا و مراقبت می تواند میزان آسیب دیدگی ها و حتی فوت در بین ورزشکاران را کاهش دهد، اما متاسفانه در کشورمان کمتر به این مقوله اهمیت می دهند.
وی ادامه داد: افزایش آسیب دیدگی های ورزشکاران به دلیل توجه ناکافی به علوم ورزشی و نبود دیدگاه علمی و بها ندادن به موضوع مراقبت های و درمان های ساده پزشکی رخ می دهد.
دبیر هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان به ضرورت آموزش مربیان و ورزشکاران اشاره کرد و اظهارداشت: بر همین اساس امسال برگزاری دوره های آموزشی کمک های اولیه و نجات آسیب دیدگان را آغاز کردیم و این طرح در سال های آینده تداوم خواهد یافت.

** طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان هفته آینده تکمیل می شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان هفته آینده با حضور جمعی از مسوولان تکمیل و بهره‌ برداری می ‌شود.
محمد سلطان حسینی افزود: طبقه دوم پس از تکمیل و ایمن سازی برای استفاده تماشاچیان مشکل ندارد و راه های دسترسی به ورزشگاه آماده شد تا هواداران عبور و مرور راحت تری داشته باشند.
وی ادامه داد: چادرهای طبقه دوم به دلیل شرایط آب و هوایی که با آن مواجه بودیم به بعد از سال موکول شد و به طور قطع تا پایان تابستان سال 98 تکمیل و نصب خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان به برنامه ریزی برای تکمیل دیگر اماکن ورزشی مجموعه ورزشی نقش جهان اشاره و اضافه کرد: پیست دوچرخه سواری، هتل، زمین چمن مصنوعی و استخر قهرمانی با مشارکت بخش خصوصی در یک بازه زمانی دو تا سه ساله ساخته می ‌شود و بهره برداری می رسد.
به گفته سلطان حسینی مراحل مذاکره و قرارداد طرح یاد شده در حال انجام است.
وی به اهمیت تکمیل زیرساخت های ورزش در استان اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: این امر جدا از تخصیص اعتبارات با مشارکت خیران انجام شدنی است و ما از نیکوکاران آن درخواست می‌ کنیم برای تکمیل طرح ها وارد میدان شوند.

** تیم سپاهان، ملوان بندر انزلی را شکست داد
تیم فوتبال بانوان سپاهان با نتیجه سه بر یک مقابل ملوان بندر انزلی به پیروزی دست یافت.
از سری مسابقات هفته سیزدهم رقابت‌ های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، شاگردان سمیه شهباز سرمربی سپاهان با سه گل میهمان خود ملوان انزلی را شکست داد و تیم میهمان در این دیدار توانست یک گل بزند.
این دیدار که پیش از ظهر امروز در ورزشگاه صفایه مبارکه اصفهان برگزار شد، تیم سپاهان بازی را طوفانی آغاز کرد و توانست در یک دیدار هجومی نماینده انزلی را شکست دهد.
در این دیدار گل تیم های سپاهان در نیمه اول از سوی مانیا آسودریان و نیمه دوم مریم رهیده و هاجر دباغی و ملوان را سمانه قاشیه به ثمر رساندند.
قضاوت این دیدار را مهسا قربانی با کمک ها بهاره سیفی و مرضیه بهداروند ومائده جعفری بر عهده داشتند.
9913/6026/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال