15 دستگاه آمبولانس در ناوگان اورژانس استان اصفهان توزیع شد

اصفهان- ایرنا- در آستانه آغاز طرح امداد نوروزی، 15دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر بین پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان توزیع شد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: امروز همزمان با اجرای مانور آغاز طرح امداد نوروزی در سراسر کشور، 15 دستگاه خودروی آمبولانس بنز اسپرینتر 315 بین پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی استان توزیع شد تا بتوانند با توان بالاتر، خدمت رسانی بهتری را به شهروندان داشته باشند.
غفور راستین افزود: این تعداد آمبولانس با هزینه ای بالغ بر 17 میلیارد تومان از سوی سازمان اورژانس کشور تهیه و تحویل استان شده است.
وی گفت: این طرح امسال نیز همزمان با سایر استان های کشور از روز 25 اسفندماه در استان اصفهان آغاز می شود و تا 17 فروردین ادامه دارد.
راستین بیان کرد: در این طرح اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با توان 145 پایگاه شهری و جاده ای، یک پایگاه امداد هوایی، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 830 نفر پرسنل آماده ارائه خدمات فوریت های پزشکی به شهروندان و مسافران نوروزی است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در نوروز آتی 12 ایستگاه سلامت نوروزی در جاده های استان مستقر می شوند.
وی خاطرنشان کرد: واحدهای امدادی اورژانس 115 در جاده های استان اصفهان در مدت اجرای این طرح از ساعت 8 تا 12 و 18 تا 21 در مسیر تردد مسافران مستقر می شوند.
145 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شامل 75 پایگاه شهری، 69 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی در استان اصفهان فعالیت دارد.
40 درصد حوادث اعلامی به اورژانس پیش بیمارستانی مربوط به حوادث ترافیکی و از این تعداد نیز 10 درصد مربوط به حوادث جاده ای و 30 درصد مربوط به حوادث ترافیکی شهری است.
سال گذشته در استان اصفهان 991 نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند و 25 هزار و 445 نفر دیگر نیز مصدوم شدند.
از این میزان فوتی،591 نفر مربوط به حوادث رانندگی برون شهری، 21 نفر در راه های روستایی و 378 نفر در حوادث ترافیکی شهری جان باخته اند.
6022/ 7135

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال