در مرحله نهایی رزمایش اقتدار 97 نزاجا:

عملیات تعاقب و انهدام کامل دشمن انجام شد

اصفهان- ایرنا - سخنگوی رزمایش اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش گفت: در دومین مرحله از روز پایانی رزمایش اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عملیات تعقیب و انهدام کامل تجهیزات و استحکامات دشمن با حمله خرد کننده انجام شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی افزود: در مرحله دوم و روز پایانی رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش نیروهای عمل‌ کننده با اجرای آتش طرح ریزی شده همزمان با شلیک یگان های زرهی، توپخانه، پیاده مکانیزه، هوانیروز، یگان‌های واکنش سریع و متحرک هجومی، اجرای تک هماهنگ شده را به نمایش گذاشته و در نهایت عملیات تعقیب و انهدام کامل تجهیزات و استحکامات دشمن را با حمله خرد کننده به پایان رساندند.
وی با بیان اینکه یگان های عمل کننده در این رزمایش به دستاوردها و اهداف مطلوبی دست یافتند، تصریح کرد: از مهمترین اهداف مرحله پایانی رزمایش بزرگ اقتدار 97 نزاجا نمایش قدرت، توان تحرک ، جابجایی سریع، عملیات پاکسازی و اجرای تک هماهنگ شده بود که با موفقیت به اجرا درآمد.
به گزارش ایرنا، همزمان با آغاز رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش 2 فروند هواپیمای آر اف 4 نیروی هوایی ارتش روز گذشته با پرواز در پهنه آسمان اصفهان عملیات شناسایی منطقه عمومی رزمایش (نصرآباد) را با موفقیت انجام دادند.
در این عملیات، همچنین یگان پهپاد نیروی زمینی ارتش با به صحنه آوردن 2 فروند پهپاد مهاجر 2 به موازات جنگنده های نیروی هوایی ارتش بر فراز منطقه عملیاتی رزمایش به پرواز درآمدند و ضمن شناسایی، تصاویر مناطق صعب العبور و گلوگاهی و استعداد انسانی و تجهیزاتی دشمن تکفیری را به صورت آنلاین در اختیار ایستگاه زمینی و مراکز کنترل و فرماندهی قرار دادند.
پهپاد مهاجر 2 توسط جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش ساخته شده است با بهره گیری از بدنه کامپوزیتی و نوع طراحی قابلیت رادارگریزی دارد و با مداوم مداومت عملیاتی بالا قادر به اجرای ماموریت در شرایط مختلف اقلیمی است.
رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش با آرایش عملیاتی یگان های مختلف این نیرو صبح جمعه با رمز یا اعلام رمز یا زهرا (س) در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آغاز شد.
در این رزمایش که با هدف ارزیابی تغییر جدید ساختار نیروی زمینی ارتش و به مدت دو روز برگزار می شود، افزون بر 12 هزار نیروی هجومی با تاکتیک‌های نوین آفندی ماموریت خود را اجرا می کنند.
9913/6026/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال