میزگرد 'چالش های فراروی مخترعان' در ایرنا برگزار شد

اصفهان- ایرنا- میزگرد 'چالش های فراروی مخترعان در ایران' روز پنجشنبه با حضور شماری از مخترعان در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این میزگرد سروش حیدری مخترع کرین تلسکوپی، مهران مسعود ناصری جراح و چشم پزشک و مخترع و ندا موسوی مخترع و مدیر عامل مرکز مشاوره کارآفرین لیان حضور داشتند و چند تن مسوولان امر دعوت شدند که نیامدند.
این مخترعان یکی از معضلات فرارو را قبل و بعد از ثبت اختراع دانسته و بیان کردند: معضل قبل از اختراع این است که مرکزی برای مشاوره و ارائه مسائل حقوقی و قوانین و مقررات وجود ندارد.
به گفته این افراد، آگاه سازی مخترعان نسبت به قوانین و مقررات موجود در این راستا از الزامات کاری آن ها بوده تا بتوانند اختراع خود را ثبت و تجاری سازی کنند.
این مخترعان، بروکراسی اداری، نبود تیم کارشناسی برای طرح ها، اجرا نشدن ایده ها، کم بودن تعداد مخترعان و ایده پردازان نسبت به متخصصان از دیگر معضلات فرارو برشمردند.
بنابر آمار اعلام شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حدود پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعال است که از میان آن ها بیش از سه هزار و 500 شرکت به صورت رسمی به عنوان دانش بنیان ثبت شده و مجوز گرفته اند که 56 درصد آن ها تولیدی و 44 درصد نوپا هستند.
استان اصفهان دارای یک شهرک علمی و تحقیقاتی، 2 پارک علم و فناوری بیش از 10 مرکز رشد فناوری و بیش از 500 شرکت دانش بنیان است.
9913/6026/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال