فرماندار:

تشکل اندیشه ورز حوزویان و دانشگاهیان اردستان تشکیل می شود

کاشان - ایرنا - فرماندار اردستان گفت: ایجاد تشکلی اندیشه ورز بین حوزه ها و دانشگاه ها در این شهرستان با محوریت امام جمعه در دستور کار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا تاملی شامگاه سه شنبه در نشست استادان حوزه و دانشگاه اردستان افزود: امروز که ایران 40 سالگی انقلاب اسلامی را تجربه می کند، توطئه و دشمنی ها رو به افزایش است اما با وحدت بین حوزه و دانشگاه و استفاده از توان علمی و دینی موجود می توان از این شرایط نیز عبور کرد.
وی بیان کرد: طلبه ها و دانشجوها نباید بی تفاوت باشند، هر چند مشکل و کمبود در زمینه های گوناگون وجود دارد اما باید تلاش کنیم تا جامعه از آفت بی تفاوتی مصون بماند.
فرماندار اردستان اضافه کرد: وظیفه سنگین ما از خود گذشتگی و تلاش برای سربلندی نظام و رسیدن به هدف نهایی انقلاب است و هنگامی که صحبت از مطالبه گری در جامعه می شود، منظور این نیست که هر شخصی در هر حوزه ای ورود کند.
وی تصریح کرد: همه سوار یک کشتی هستیم و اگر ناامیدی نسبت به مسئولان و مسائل داشته باشیم، شکست خورده و آن را به پای همه خواهند نوشت.
تاملی ایجاد زمینه های شادابی در جامعه را ضرورت امروز کشور و شهرستان اردستان دانست و افزود: مردم باید در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفته و راهکار ارائه کنند و در این میان حوزه و دانشگاه باید پیشقراول باشند.
امام جمعه اردستان نیز گفت: با وجود وحدت بین حوزه و دانشگاه، دشمن شکست خورده و هیچ غلطی نمی تواند بکند.
حجت الاسلام حسن دهشیری عنوان کرد: اگر بین این قشرها فاصله بیافتد و هر یک خود را جدای از دیگری بداند، آن هنگام دشمن به هدفش خواهد رسید.
وی با اشاره به لزوم پیوند علم با دین برای جلوگیری از فساد اضافه کرد: حوزویان و دانشگاه ها بال های پرواز اثر گذار جامعه هستند که باید وحدت بین آنها تقویت شود.
27 آذرماه، سالروز شهادت آیت الله محمد مفتح به پاس فعالیت های چشمگیر وی در راه تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، لزوم ارتباط، همکاری و همفکری این دو قشر روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.
اردستان در فاصله 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع می باشد.
7431/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال