استاندار اصفهان:

قاچاق امنیت جامعه را تهدید می کند

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: قاچاق کالا با آسیب ها و ضررهای اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی، سلامت و امنیت عمومی جامعه را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز سه شنبه هنگام بازدید از کشفیات قاچاق کالا و مواد مخدر در ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان، از قاچاقچیان به عنوان تبهکارانی نام برد که حاضر نیستند به کار و تلاش برای کارآفرینی و تولید بپردازند.
وی اضافه کرد: با تدابیر چند سال اخیر، آمار قاچاقچیان کاهش یافته ولی همین تعداد اندک علاوه بر وارد کردن ضربه ها اقتصادی بسیاری به کشور در بحث قاچاق مواد غذایی، سلامت بهداشتی مردم را نیز به مخاطره می اندازند.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید با این تبهکاران بطور جدی برخورد شود گفت: این در حالیست که نیروی انتظامی با تمامی توان و اقتدار خود در مقابل قاچاقچیان کالا و مواد مخدر ایستادگی و مقابله می کند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز در این آیین با اشاره به کشفیات کالا و مواد مخدر در مدت 10 روز اخیر در پی اجرای عملیات 'مرصاد 21' گفت: در این مدت 88 نفر به سبب قاچاق کالا با ارزش حدود 60 میلیارد ریال دستگیر و 55 خودرو توقیف شد.
سردار مهدی مصعوم بیگی افزود: همچنین در حوزه قاچاق مواد مخدر نیز در این مدت بیش از یک تن مواد مخدر کشف شده است.
وی همچنین با اشاره به کشفیات 9 ماه امسال گفت: در این مدت در مجموع بیش از 940 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد و تمرکز بیشتر بر روی باندهای بزرگ و پیچیده قاچاق صورت گرفته است.
رییس پلیس استان اصفهان افزود: در این مدت پرونده های قاچاق بالای پنج هزار میلیون ریال 23 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش یافته است.
وی همچنین به کشف حدود 26 تن انواع مواد مخدر در مدت 9 ماه امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت دستکم یکهزار و 700 طرح پاکسازی در نقاط آلوده و کانون های جرم در استان صورت گرفته است.
در این مراسم استاندار اصفهان از کشفیات نیروی انتظامی استان اصفهان درعملیات مرصاد 21 در محوطه ستاد فرماندهی انتظامی بازدید کرد.
6994 / 6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال