آزمایشگاه مرجع ملی خلاء سال آینده بهره برداری می شود

کاشان - ایرنا - دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: آزمایشگاه مرجع ملی خلاء 20 فرودین 98، همزمان با روز ملی فناوری هسته ای در تاسیسات فردو به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، اصغر زارعان روز شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در جمع خبرنگاران کاشان بیان کرد: همچنین آزمایشگاه مرجع ایزوتوپ های پایدار نیز فروردین سال 99 در تاسیسات فردو مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به انجام همه فعالیت های این نوع ایزوتوپ ها در تاسیسات فردو افزود: همه مواد اولیه این ایزوتوپ های پایدار نیز در اخل کشور تامین می شود.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: 100 درصد فرایندهای صنعت هسته ای از مرحله اکتشاف و استخراج تا زمان تبدیل به مجتمع های سوخت بومی شده و هیچ نیازی به خارج از کشور نداریم.
وی با اشاره به دستاوردهای هسته ای رونمایی شده در سال های گذشته و نبود نگرانی در زمینه تولید نیازهای کشور در آینده تصریح کرد: این دستاوردها به تدریج از جنبه کمی و کیفی بهبود یافته و نظام سلطه نمی تواند هیچ گونه فشاری بر جمهوری اسلامی ایران از این ناحیه وارد کند.
زارعان از رونمایی برخی دستاوردهای بسیار مهم در سال آینده از جمله در حوزه لیزر خبر داد و یادآور شد: برخی صنایع مانند غلتک های نورد هم اکنون به خارج کشور فرستاده می شود که ما می توانیم با کار لیزر لایه ای را روی تجهیزات اضافه کنیم.
وی اضافه کرد: استفاده از این فناوری در کنار جلوگیری از خروج ارز، برخی نیازهای کشور را پوشش داده و پاسخگوی سازمان انرژی اتمی نیز خواهد بود.
به گزارش ایرنا، چهل و پنجمین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور با 20 غرفه در زمینه مرور چرخه سوخت هسته ای، نیروگاهی و کاربردهای صنعت هسته ای در صنایع از 17 تا 21 آذر به میزبانی دانشگاه کاشان برای بازدید عموم دایر است.
6136/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال