امام جمعه اصفهان:

مجلس کنونی با دوران مدرس قابل مقایسه نیست

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: انسان های خوب و دلسوز در مجلس شورای اسلامی بسیار است و نمی توان آن را با مجلس دوران شهید مدرس مقایسه کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد روز پنجشنبه در همایش ملی شهید مدرس در اردستان بیان کرد: بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی خوب هستند و برخی دیگر هم باید خوب باشند اما آن زمان، شهید مدرس تنها خودش بود.
وی افزود: کارهای انجام شده تا کنون نیز با دوران پهلوی اول و دوم قابل مقایسه نیست؛ پیش از انقلاب برای یک تلفن ثابت باید چند سال در انتظار می ماندیم اما پس از انقلاب در برق رسانی، تولید برق، مسائل دفاعی و دیگر زمینه ها کارهای بزرگی صورت گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان عنوان کرد: بسیاری کشورها امروز از آمریکا می ترسند چرا که ضعیف و زیر سلطه هستند اما ایران در برابر آنها ایستاده و آنها از موشک های ما بیم دارند.
وی اضافه کرد: اگر علما خاموش باشند، هدایت شده ها نیز راه را گم می کنند زیرا انسان برای موفقیت نیاز به الگو دارد؛ گرچه نمی توان به حضرت پیامبر (ص) رسید اما باید در آن مسیر گام برداشت و شخصیت هایی مانند شهید مدرس الگوی زندگی و شهادت هستند.
آیت الله طباطبائی نژاد، شهید مدرس را از نظر پارسایی و تقوا نمونه خواند و تاکید کرد: پس از خدا، ائمه (ع) و در غیاب آنها علما الگو هستند و هر که می خواهد رنگ خدایی بگیرد، باید این ستارگان راهنما را الگو قرار دهد.
وی، علاقه به مال و ریاست را مانند حمله 2 گرگ به گله گوسفندان دانست و تصریح کرد: سعودی ها که از سوی ترامپ، گاو شیرده خوانده شدند، به دلیل این امیال سکوت کردند و خواری را نیز پذیرفتند.
نماینده فلاورجان و رئیس دوره ای مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در این همایش بیان کرد: شهید مدرس نمونه کامل یک نماینده مجلس اسلامی بود که باید برای همه مسئولان الگو باشد.
سید ناصر موسوی لارگانی اضافه کرد: برخی نمایندگان امروزه به این موضوع توجهی ندارند و به مسائل سیاسی و سایر موارد فکر می کنند؛ اگر مجلس در راس امور است، باید مصوبه ها را پیگیری و بر اجرای آنها نیز نظارت داشته باشد.
به گزارش ایرنا، تمبر 10 آذر روز نکوداشت اردستان نیز در ادامه همایش ملی شهید مدرس و بزرگداشت هفته فرهنگی این شهرستان با میزبانی دانشگاه پیام نور رونمایی شد.
سید حسن طباطبایی زواره (مدرس) فقیه، سیاستمدار، نماینده مجلس ملی از دوره دوم تا ششم، حامی جنبش مشروطه و از مخالفان رضا شاه، سال 1249 در زواره از توابع شهرستان اردستان زاده شد و شب دهم آذر 1316 در کاشمر به شهادت رسید.
اردستان در فاصله نزدیک به 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال